featured
borsalarda bitcoin miktarı arttı

Borsalara Yatırılan Bitcoin Miktarı Arttı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra tekrar rekor seviyesinde ilerleyemedi ve borsalardaki yatırılan Bitcoin miktarı da arttı.

Borsalara bakıldığında, işlem yapanların piyasa gücü konusunda endişeli göründükleri anlaşılıyor. Bitcoin’in yılın başında çok hızlı değer kazanması sırasındaki davranıştan farklı olarak, son günlerde borsalara aktarılan BTC’ler arttı.

Zincir üstü izleme kaynağı Glassnode tarafından derlenen istatistiklerde, büyük borsalarda pazartesi günkü çekilen tutardan yaklaşık 108 milyon dolar daha fazla para yatırıldığı ortaya çıktı.

Tersine, ticaret platformlarındaki en büyük altcoin olan Ethereum (ETH) arzı 47 milyon dolar düşerken, Tether (USDT) ise 65 milyon dolar arttı.

Coin’lerin borsalardan çıkarılması, sahiplerinin bunları takas etme veya satma niyeti olmadığı, bunun yerine onları sıcak veya soğuk saklama cüzdanlarına geri koyduğu anlamına geliyor.

Kripto paralar çok aktif

Her zamankinden daha fazla aktif Bitcoin adresi var ve son günlerde BTC varlıkları sürekli hareket ediyor.

Bitcoin ağındaki her işlemin miktarını ve ilgili kripto paraların ne kadar zaman önce hareket ettiğini ölçen Bitcoin Days Destroyed, bu hafta itibarıyla üç ayın en düşük seviyesine geriledi.

Glassnode verileri de ocak ayında keskin bir düşüşe işaret etti ve Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 42.000 dolara ulaştığı süreçte alım satım çılgınlığı yaşandı.

Bitcoin Days Destroyed” indikatörünün 7 günlük hareketli ortalaması.

Verilerin mevcut olduğu son tarih olan 8 Ocak itibarıyla cüzdan sayısı 1,24 milyonu geçti.

Hırs Endeksi Azaldı

Crypto Fear & Greed Index tablosu. Kaynak: Digital Assets Data

Kripto Korku ve Hırs endeksi, 2020’nin dördüncü çeyreğinde rekor seviyelere geldikten sonra, ekim seviyelerine geri döndü, ancak daha sonra 71’e yükseldi.

Endeks, “aşırı hırs” seviyesinden nispeten normal olan “hırs” seviyesine indi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!