NFT
featured
eth birikimleri

Borsa dışı Ethereum birikimleri rekor seviyede

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsa dışı en büyük 10 Ethereum adresinin toplam birikimi, 21,3 milyon Ether’e ulaştı. Bu sayı, Ether’in piyasaya sürüldüğü 2015 yılından beri görülen en büyük seviyeyi temsil ediyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin Ether (ETH), CoinMarketCap verilerine göre 12 Mayıs’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.362 dolara ulaştıktan sonra, piyasa genelinde yaşanan düzeltmeyle birlikte değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Son üç haftayı 2.150 doların altında geçiren Ether, geçtiğimiz 24 saatte Bitcoin’in (BTC) yakaladığı yükseliş ivmesiyle birlikte yüzde 9 fırladı ve 2.340 dolara yükseldi. Büyük yatırımcılar ise, bu süreyi birikimlerini artırarak geçirmiş gibi gözüküyor.

Zincir üstü analiz kaynağı Santiment, 25 Temmuz tarihli Twitter gönderisinde en büyük Ethereum balinalarının birikimlerine dair veriler paylaştı. Verilere göre, borsa dışı en büyük 10 Ethereum adresinin toplam birikimi 21,3 milyon Ether’e ulaştı. Bu sayı, Ether’in piyasaya sürüldüğü 2015 yılından beri görülen en büyük seviyeyi temsil ediyor.

Borsalardaki ve borsa dışı Ethereum balinalarının elinde bulundurduğu ETH arzı

Diğer yandan, borsalardaki en büyük 10 Ethereum adresinin ETH birikimleri ise, 2015 yılından beri görülen en düşük seviye olan 4,66 milyona geriledi.Balinalar ve kurumsal yatırımcılar gibi büyük yatırımcılar, birikimlerini genellikle borsalar yerine soğuk depolamada tutmayı tercih ediyor. Bu türden yatırımcılar, çoğunlukla satış yapma planları olduğu zaman birikimlerini borsada tutuyor.

Bu nedenle, borsa dışı adreslerin ETH birikimlerinde görülen rekor artış, yatırımcıların uzun vadeli düşündüğünü ve yakın zamanda satış yapmayı planlamadıklarını yansıtıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!