featured
ApeCoin (APE)

Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT sahipleri için yeni token geliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT’lerinin sahipleri, özel dijital varlık kulübünün bir parçası oldukları için teşvik olarak ApeCoin (APE) adlı yeni bir token alacaklar.

Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT‘lerinin aralarında Eminem, Steph Curry, Jimmy Fallon ve Mark Cuban gibi ünlü isimler de olan sahipleri, özel dijital varlık kulübünün bir parçası oldukları için teşvik olarak ApeCoin (APE) adlı yeni bir token alacaklar.

Yeni tokenin geliştiricisi olan ApeCoin DAO, Yuga Labs’ten ayrı bir oluşumdur.

BAYC NFT’lerinin her bir sahibi yaklaşık 10 bin ApeCoin teslim alabilecek. Yakında piyasaya sürülecek 1 milyar ApeCoin token ise farklı taraflar arasında dağıtılacak.

ApeCoin DAO’nun internet sitesine göre, toplam arzın yüzde 62’si ekosistem fonuna eklenecek, yüzde 14’ü projeyi başlatmaya katkıda bulunanlara, yüzde 9,75’i BAYC’nin yaratıcısı Yuga Labs’e, yüzde 8’i doğrudan Yuga Labs’in kurucularına ve kalan yüzde 6,25’i de şempanzelerin yaşam alanlarını korumaya odaklanan hayır kurumu Jane Goodall Vakfı’na bağışlanacak.

Token teknik olarak Yuga Labs’ten ayrı olsa da, şirket tüm kendi ürün ve hizmetlerinde asli token olarak ApeCoin’i kullanmayı planlıyor. Yuga Labs’e göre bu ürün ve hizmetler arasında oyun geliştiricisi nWay ile birlikte geliştirilen ve henüz piyasaya sürülmeyen P2E blockchain oyununun da olduğunu açıkladı.

ApeCoin, Hong Kong merkezli blockchain oyun şirketi Animoca Brands tarafından geliştirilen P2E oyun Benji Bananas’ta da kullanılacak.

Animoca Brands Kurucu Ortağı Yat Siu, şöyle belirtti:

“ApeCoin, zamanın NFT’lerinin ruhunu temsil eden bir tokendir. Bir nevi, mevcut NFT kültürünün yansımasıdır. ApeCoin, kullanışlılığın oluşturulan ve değer verilen topluluk olduğu ‘NFT’lerin Dogecoin’i’ olma yolunda ilerliyor.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!