NFT
featured

Bloomberg’e Binance CEO’sundan dava şoku

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance CEO’su Changpeng Zhao, itibarı zedeleme ile suçladığı Bloomberg Businessweek’e Hong Kong’da dava açtı.

Kripto topluluğunca “CZ” olarak bilinen Binance CEO’su, Bloomberg Businessweek’in Hong Kong yayıncısı Modern Media Company Limited’a dava açtı. Modern Media, Bloomberg içeriğini lisanslı olarak kullanan bağımsız bir oluşumdur.

Dava başvurusundaki itibarı zedeleme iddiaları, borsa patronunu kripto saadet zinciri işletmekle suçlayan ve Çince’den çevrilmiş bir haberden kaynaklanıyor.

İddiaya göre Modern Media, Zhao ve şirketi Binance Holdings Limited hakkında “yanlış, kötü niyetli ve itibarı zedeleyici açıklamalar içeren” bir haber yayınladı.

Haber kaynağının Çin versiyonu, 23 Haziran’da ana sitede “Kriptonun En Zengin Adamı Kışı Geçirebilir Mi?” başlığıyla yayınlanan haberi “Zhao Changpeng’in Saadet Zinciri” başlığıyla Çince’ye çevirdi.

CZ, 25 Haziran’da orijinal haberi “Bloomberg’deki çoğu gazeteci iyi olsa da, bu kez kötü olanına denk geldik,” diye yorumladı ve “Eylemlerinizin sorumluluğunu alın,” diye ekledi.

Zhao, Bloomberg Businessweek’in Çince sosyal medya hesaplarının haberi öne çıkartmak için başlıkta saadet zincirine yer vermeleri nedeniyle de dava açtığını açıkladı. Dava dilekçesine göre Çince haber, 7 Temmuz’da Hong Kong’ta da basıma verildi.

Davanın şahsi bir dava olduğunu ve borsa veya şirketle bir bağlantısı olmadığını doğruladı.

Orijinal haberdeki itibarı zedeleyici nitelikte olduğu iddia edilen içeriklerden dolayı ABD’de de keşif talebi verildi:

“Orijinal haberin Zhao ve Binance hakkında delilsiz ve okuyucuları Zhao ve Binance’in yasa dışı veya etik olmayan faaliyetlerde bulunduğunu düşündürmeye yönelik tasarlandığı açık olan, ciddi ve itibarı zedeleyici bazı iddialar içermesi bize sürpriz oldu.”

Zhao, yayının Hong Kong’da bir daha itibarı zedeleyici açıklamalar yayımlamasını önlemek için çalışıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!