NFT
Bitconia
Bitconia

Bitconia: Eşi benzeri olmayan merkezsiz bir piyango sistemi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto endüstrisi sadece çeşitli platformlarda değiş tokuş edilen kripto para birimlerinden ibaret değildir; aynı zamanda, onu destekleyen ve sürekli gelişen Blockchain teknolojisi ile de ilgilidir. Kripto dünyası, yalnızca on yıldan daha kısa bir süredir var olan bir teknoloji için tüccarlar ve yatırımcılar arasında oldukça önemli bir etki yarattı. Daha fazla kullanıcıyı kripto alanına çekmek için ise Blockchain teknolojisini kullanan çeşitli yenilikler ve fayda odaklı uygulamalar ortaya çıkıyor.

Dünya Piyango Birliği (WLA) Küresel Piyango Veri Özeti’nin 2021 yayınına göre, Klasik Piyango sistemi tarafından dünya çapında elde edilen gelir 2020 yılında 312,4 milyar dolara ulaştı.

Piyango sisteminde kripto ve Blockchain teknolojisinin kullanılması, merkezsiz bir çevrimiçi kripto piyango platformu oluşturma potansiyeline sahipve dünyanın her yerinden katılımcıların kendilerini güçlendirmelerine ve yeni bir kripto finans dünyası inşa etmelerine olanak tanır.

Bitconia Crypto Lottery sistemi, kullanıcıların para yönetimi üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmak için şeffaf bir servet transfer sistemi olmayı amaçlayan, merkezsiz bir şekilde tasarlanmış, Blockchain’e dayalı, türünün tek örneği bir çevrimiçi kripto piyango sistemidir.

Bitconia Nedir?

Bitconia Crypto Lottery, ödülleri ve biletleri dağıtmak için akıllı sözleşmeler, RNG, BTC ve Bitconia Token kullanan Binance Smart Chain (BSC) merkezsiz ağı üzerine kurulmuş güvenli bir çevrimiçi piyango sistemidir.

Piyango oyuncularının demografisi hızla değiştiğinden, Blockchain teknolojisi, piyangoların evriminde bir sonraki mantıklı adımdır ve yüksek düzeyde gizlilik, güvenlik ve en yüksek katılım kazanımlarını garanti eden adil bir oyuna küresel erişim ile özerk merkezsiz operasyonlara izin verir.

Kullanıcılar, bir piyango sisteminde şeffaflık ve adalet konusunda sıklıkla endişelerini dile getirirler. Bu sorunun üstesinden gelmek için Bitconia Crypto Lottery, katılım kurallarını belirleyen akıllı bir sözleşmeyle düzenlenen, rastgele sayılar üreten, merkezsiz özerk bir algoritma biçimi olan RNG’yi kullanır.

Platformun hem masaüstü hem de mobil versiyonu mevcuttur ve herkesin erişebileceği bir çapraz platform piyango hizmeti sunmak için hem iOS hem de Android tarafından desteklenir.

Benzersiz piyango seçim süreci

Bilet Kaydı: Her katılımcı, kullanıcı ekranında gösterilen kullanıcı cüzdan adresini almak için Bitconia Crypto Lottery Sistemi ile bir hesap oluşturmalıdır. Bir piyango bileti satın almadan önce kullanıcılar, verilen kullanıcı cüzdan adresine Bitcoin (BTC) veya Bitconia Utility Token (BIA) yatırabilir.

Bilet Satın Alımı: Bileti satın almadan önce, kullanıcının dahili cüzdan adresinde BTC veya BIA cinsinden yeterli bakiyesi bulunmalıdır. Her oyuncu bir piyango bileti numarası seçer ve piyango sistemine girer. Seçilen bilet numarası ve kullanıcı detayları Binance Smart Chain’de saklanır.

Kazanan Seçimi: Her çekilişin önceden tahmin edilemeyen rastgele bir konumda başlamasını sağlamak için çeşitli bilinmeyen kaynaklardan bir sayı üreten RNG adlı benzersiz bir blok özelliklerine dayalı kazanan numara seçim protokolü kullanılır.

Kazananların detayları hem Blockchain hem de Bitconia Crypto Lottery sisteminde mevcuttur. Kullanıcılar, her bilet satın aldıklarında bir bilet numarasına sahip olurlar. Bilet numarasının biçimi, 1 ile 49 arasında değişen N1 ve N6 arasındaki serilerden oluşur. Kapanış süresinin sonunda, akıllı sözleşme, müşteri tohumunu oluşturur. Müşteri tohumu, kullanıcı referansı için kullanıcı ara biriminde görüntülenir.

Çekiliş süresinin sonunda akıllı sözleşme, müşteri tohumunu, mevcut blok hash’ini ve tek seferlik anahtarıkarıştırarak numarayı üretir. W1’den W6’ya kadar kazanan numaralar, blok hash’i ve blok numarası, kullanıcı referansı için kullanıcı arayüzünde görüntülenir.Kazananlar, kullanıcıların bilet numaraları ve kazanan numaralar doğru sırada karşılaştırılarak seçilir.

Ödül Fonu Bilgisi: Bilet alımının %70’i ödül fonu oluşumuna tahsis edilir ve ödül fonu 4 cüzdana dağıtılır.

●Ödül Cüzdanı 1 – Ödül fonunun yüzde 40’ı

● Ödül Cüzdanı 2 – Ödül fonunun yüzde 30’u

● Ödül Cüzdanı 3 – Ödül fonunun  yüzde 20’si

● Ödül Cüzdanı, ödül fonunun % 4 ila 10’u

Kazananlaraödeme yapılması:Kazananlara otomatik bir bildirim yapılır. Bir sonraki aşamada ödüllerin manuel olarak talep edilmesi gerekir.

Ön Satış                                    

Platform, kullanıcıların tokenlere erken erişmesi için 31 Mayıs’a kadar sürecek bir ön satış programı başlattı.Satış öncesi platform, hem Metamask’ı hem de Trust cüzdanını destekliyor. Kullanıcılar ayrıca token satın almak için cüzdan uygulamasını da indirebilir.

Kullanıcılar, cüzdan uygulamalarını satış öncesi platforma bağlamalı ve Bitconia yalnızca Binance akıllı zincirinde çalıştırıldığı için Binance Akıllı Zincir seçeneği seçmelidir.

Satış öncesi yatırım için minimum alım miktarı, 0,1 BNB olurken azami alım miktarı 350 BNB olarak belirlenmiştir.İşlem, işlemi başlatmak için bağlı cüzdanı kullanan kullanıcılar tarafından onaylanmalıdır.Satın alınan tokenler, belirli bir çıkış tarihine göre bir zaman kilidi adresine aktarılır. Tokenler, zaman kilidi süresi sona erdiğinde otomatik olarak kullanıcının adresine aktarılır.

Bitconia tokeni

Bitconia Crypto Lottery’nin tüm ekosistemi, piyango sistemine katılmak için kullanılabilecek BTC ile birlikte ödeme seçeneği olarak, kullanıcı için yüksek fayda sağlayan bir BEP20 tabanlıtoken olan Bitconia Token tarafından desteklenmektedir. Token, ayrıca güvenilirliğini artıran güvenlik denetimli akıllı sözleşmesini de güvence altına alır.

Toplam 1 milyar token üretildi ve %20’si projenin Bitconia ICO web sitesi aracılığıyla zaten erişilebilir durumda. Erken alım yapacakların indirimli bir fiyattan token alımı yapabilmeleri için 31.05.2022’ye kadar 200 milyon tokensatın alınabilir olacak. Platform, 3 aşamalı hakkediş periyoduna sahip olmak üzeretokenler için üç yıllık bir akıllı sözleşme kilidi kullanacak:

● 1 Temmuz 2022’de yüzde 25’i

● 1 Ocak 2023’te yüzde 30’u

● 1 Ocak 2024’te yüzde 45’inin kilidi açılacak.

Yaygın kullanım durumundan dolayı Bitconia Token’in fiyatı, toplu kabul ile daha da artma potansiyeline sahiptir. Kullanıcılar, Bitconia‘nın Binance Akıllı Zincirinde (BSC) dağıtılan, dünyanın her yerinden kullanıcılar için sınırsız bir deneyim sunan küresel bir kripto piyango sistemi haline geleceğiniöngörebilirler.

Sistemin Ana Özellikleri

Kullanılabilirlik ve Erişilebilirlik: Dünyanın herhangi bir yerinden oyuncular, yerel pazar büyüklüğüne bağlı olarak kısıtlama olmaksızın katılabilir.

Merkezsizlik: Hiç kimsenin ağ protokollerini değiştirme, ağı kapatma veya defteri değiştirme yetkisi yoktur, çünkü veriler kimseye ait değildir ve herkes tarafından izlenebilir.

Hızlı ve Doğru: Tüm süreç bir protokol üzerinde çalıştığından, sistem kazananları belirlemek için hızlı çapraz doğrulama sunar, bu sayede ödüller kısa sürede dağıtılır.

Adillik ve Şeffaflık: Platform, kuralların değiştirilememesini sağlayan akıllı sözleşmeler kullanarak tüm ağ işlemleri için halka açık erişim sunar. RNG tabanlı protokol, tüm oyuncular için adalet sağlar.

İzinsiz ve İzlenebilirlik: Kullanıcılar, sistemin kazananlarını seçme yöntemlerini doğrulayabilir ve piyango çekiliş sürecinin tüm akışını, hiç kimsenin izni olmadan tüm kayıtlar Blockchain’e kaydedildiğinden, sürecin başlangıcından sonuna kadar izleyebilir.

Güvenilir ve Emniyetli: Çok sayıda güvenlik önlemi ile donatılan ve tüm güvenlik standartları ve yönetmeliklerine uygun olarak, platform dünyanın dört bir yanından herkes için güvenli ve emniyetlidir.

Son söz

Bitconia, kullanıcılara paralarını güvenli ve şeffaf bir şekilde kullanmanın ve mevcut piyango sisteminde devrim yaratmanın güvenli ve şeffaf yollarını sunan geleneksel piyango sisteminin heyecanıyla birleştirilmiş, merkezsiz bir kripto piyangosunun benzersiz ancak şeffaf bir iş modeline sahip açık kaynaklı bir projedir.

Bitconia hakkında daha fazla bilgi için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu sponsorlu bir içeriktir ve haber ya da tavsiye olarak değerlendirilmemelidir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!