NFT
featured

Bitcoin’in Yıldızı 2021 idi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, aralık ayındaki yüzde 16’lık kısa vadeli düşüşüne rağmen, son üç yıldır hem ABD hisse senetlerinden hem de altından çok daha iyi performans göstermeye devam ediyor.

İlk bakışta 4,0 milyar dolarlık alım opsiyonları, 2,1 milyar dolarlık satış araçlarından çok daha iyi performans gösterdi. Ancak 1,9’luk alım-satım oranı yanıltıcı görünüyor. Çünkü kasım ayının 57 bin dolarlık kapanışından sonraki yüzde 16’lık fiyat düşüşü, yükseliş tahminlerinin çoğunu silip süpürdü. Dolayısıyla Bitcoin 50 bin doların altında işlem görüyorsa, 50 bin dolar (alım opsiyonu)’ndan Bitcoin satın almanın da hiçbir değeri yoktur.

Boğa ve ayı enstrümanları, beklenen 660 milyon dolardan çok daha küçük bir rakamla gelen 31 Aralık Bitcoin opsiyonlarının sona ermesi için eşit bir şekilde ilerledi. Ayılar, tahminlerin yüzde 85’i 47 bin dolar veya altını işaret ederken, kontrolü eline alamadı. Bu veriler, 31 Aralık’ın sona ermesinden hemen sonra boğaların yeniden ivme kazanma girişimlerinin nedenini kısmen açıklıyor.

2022’nin ilk haftası, 3 Aralık’taki çöküşten bu yana hüküm süren olumsuz düşünceleri tersine çevirebilecek mi? Ne yazık ki Bitcoin opsiyon piyasalarına göre, gelgitin değiştiğine dair bir gösterge bulunmuyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!