featured

Bitcoin’in 39.200 doları görmesiyle, piyasaya “Aşırı Korku” hakim oldu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), piyasa beklentilerinin daha fazla zararı desteklemesi sebebiyle 23 Nisan’da 40 bin doların altında konsolide oldu.

TradingView’den alınan verilere göre Cuma günkü Wall Street açılışında BTC/USD paritesi 39.200 dolar seviyesine dokundu.

Hisse senetleriyle aynı seviyeye düşen Bitcoin, trader’ların kısa vadeli bir toparlanmaya karşı güvensizliklerini göstermesiyle beraber, fiyatı 40 bin dolara sabitleyen direnç ihtimaliyle karşı karşıya kaldı.

Verilere göre trader’ların çoğu, Bitcoin fiyatında yeni düşüşler bekliyor.

Decentrader’ın kurucu ortağı analist Filbfilb ise uzun pozisyonların kısa pozisyonlara oranı konusunda endişeli görünüyor.

Ünlü kripto yazarı Michaël van de Poppe de o gün paylaştığı yeni bir tweet’te, “Bitcoin bu kritik seviyeye geri döndü. Bu seviye kaybedilirse, ufukta 36 bin dolar görünüyor,” ifadelerine yer verdi.

BTC/USD, şimdiye kadar 38 bin doların altında satın alma likiditesi için bir düşüşten kaçındı ve yazının yazıldığı esnada yaklaşık 39.600 seviyesinde bulunuyor.

Bu arada, Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, cumartesi günü “aşırı korku” bölgesine geri dönerken, traderlara tereddüt ve korku duyguları hakimdi.

BTC trend kırılması için DXY direnci aranıyor

Ortamdaki güven eksikliğine rağmen hemen herkes, kısa vadede Bitcoin’e olan inancını bırakmayı düşünmüyor.

Popüler YouTuber Crypto Rover, Bitcoin fiyatıyla ABD dolarını karşılaştıran bir grafiğin yanında, “Bir sonraki yükseliş için kendinizi hazırlayın. Tarihsel olarak konuşursak, bu seviye, Bitcoin satın almak için en iyi aralıklardan biriydi,” ifadelerine yer verdi.

ABD doları döviz endeksi (DXY), şu anda iki yılın en yüksek seviyelerine yakın bir seviyede bulunuyor ve bu yükseliş, Bitcoin’e uzun vadeli düşüş trendlerini kırmak için gereken gücü verdi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!