featured

Bitcoin’de yükseliş sürecek mi – Son güncel durum nedir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Halving’e yaklaşıldıkça performansını artıran Bitcoin‘in (BTC) bundan sonraki fiyat hamleleri nasıl olabilir?

Halving’e yaklaşık olarak 50 gün kalmasıyla beraber ivmesini giderek artıran Bitcoin (BTC) 60.000 doların üzerinde fiyatlamaya devam ediyor. Haftalık kapanışı kritik bir seviyenin üzerinde yapan kripto paraların lideri, boğa koşusunu her geçen gün netleştiriyor. Kendi yükselişiyle beraber altcoin’leri de peşinden getirmeye başlayan BTC, kripto yatırımcılarını sevince boğdu. Peki BTC tarafındaki bu fiyat hareketi devam edebilir mi? Hangi seviyelerin takibi önemli olabilir?

ATH’nin aşılmasıyla bambaşka bir sezon başlayabilir!

Güncel ATH’ye yalnızca yüzde 10 uzaklıkta olan BTC, piyasadaki heyecanın devam etmesi halinde 68.945 doları kırıp geçebilir. Bu seviyenin aşılması eşliğinde sektöre sıcak para girişi artaracak, içerdeki kripto yatırımcısı daha coşkulu bir hal alacaktır. Daha sonrasında ise direnç seviyelerinin takibi adına Fibonacci indikatörü kullanılabilir. En önemli direnç seviyesi ise psikolojik açıdan zorlu bir nokta olan 100.000 dolar olacaktır.

Halving’e yaklaşıldıkça heyecanın azalması, piyasayı aşağı çekebilecek fud haberlerin gelmesi veya BTC’nin 60.000 dolar altında günlük kapanış yapmaya başlaması gibi unsurlar, satıcıların elini güçlendirecektir. Böyle bir senaryoda sırasıyla 61.838 – 57.800 – 53.230 – 50.465 – 46.940 ve 42.025 dolara geri çekilmeler gözlemlenebilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!