featured
bitcoin-sayisi

Bitcoin sayısı, mayıs sonundan beri sürekli düşüş gösteriyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Borsalardan çekilen Bitcoin sayısı giderek artıyor, Merkezi borsalarda tutulan Bitcoin sayısı, mayıs sonundan beri sürekli düşüş gösteriyor.

Merkezi borsalarda tutulan Bitcoin sayısı, mayıs sonundan beri sürekli düşüş gösteriyor. Borsalardan günlük ortalama 2 bin BTC (mevcut kur ile yaklaşık 66 milyon dolar) çekiliyor.

Glassnode’un 12 Temmuz tarihli Zincir Üstünde Bir Hafta raporuna göre, merkezi borsalarda tutulan Bitcoin sayısı, BTC’nin 65 bin dolara yaklaştığı nisan ayından beri görülmemiş seviyelere geriledi.

Araştırmacılar, Bitcoin’i 65 bin dolara taşıyan boğa piyasası sırasında, borsaların BTC rezervinin sürekli olarak azalmasının kilit bir tema olduğunu belirtti. Glassnode, bu BTC’lerin büyük çoğunluğunun Grayscale GBTC Tröstü’ne aktarıldığını veya kurumsal yatırımcılar tarafından biriktirildiğini ekledi.

Ne var ki, Bitcoin fiyatının mayıs ayında çakılmasıyla birlikte bu trend de tersine döndü ve borsalara satılma amacıyla kripto para yağdı. Şimdi ise borsalara net BTC transferi hacmi, çekimlerin artmasıyla birlikte yeniden negatif bölgeye geriledi.

Borsaların net BTC transfer hacmi. Kaynak: Glassnode

Çekimler ile ilişkili zincir üstü ücretlerin oranı da bu ay yüzde 3,7’den yüzde 5,4’e yükselerek, birikimin giderek daha çok tercih edildiğini ortaya koydu.

Borsaların BTC rezervindeki düşüş ile birlikte, merkeziyetsiz finans protokollerine aktarılan sermayede artış görüldü.

DeFiLlama verilerine göre DeFi protokollerinde kilitli değer, 26 Haziran’dan beri yüzde 21 artış göstererek 92 milyar dolardan 111 milyar dolara yükseldi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!