NFT
featured

Bitcoin Lightning Network kapasitesi rekor kırdı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) ayı piyasasının etkisinde olsa da, ağın temelleri iyi performans göstermeye devam ediyor. Eşler arası ağın güven seviyesi artıyor, merkezden uzaklaşılıyor ve hız artıyor. Bu durum, Bitcoin Lightning Network (LN) için de geçerli.

Bitcoin Visuals verilerine göre Bitcoin Lightning Network kapasitesi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3915,776 BTC’ye ulaştı. Bu sayede BTC işlem hızları iyileşirken ikinci katman protokol üzerinden gerçekleşen ücretler de aşağı çekiliyor.

Bitcoin LN, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için ilk olarak 2018’de Bitcoin mainnet üzerinde uygulandı. O zamandan beri kapasitesini genişletme açısından yukarı yönlü ilerliyor.

Ancak tırmanış, 18 Nisan’da LN kapasitesinin bir hafta içinde 3687,051’den 3402,273 BTC’ye yüzde 7,7 düştüğünde geçici bir kesinti görüldü. Ağ esnekliğini ortaya koyan düşüşe, 2 Mayıs’a kadar devam etti ve 3718,351 BTC değeri görüldü.

Ayrıca, 1ml’den elde edilen veriler, Bitcoin Lightning Network ile Bitcoin’in küresel benimsemeni paralel biçimde büyüyor.

Bir Reddit yazarı, blockchain alanındaki bir sonraki büyük gelişme aşamasının, öncelikle Ethereum’da olmak üzere ikinci katman çözümlerinde olacağına dair veriye dayalı bir tahminde bulundu.

İkinci katmanın benimsenmesi, yavaş ve sıkıntılı olsa bile devam ediyor. İşin perde arkasında, ikinci katman güvenilirliği artırıyor, ücretleri düşürüyor ve erişilebilirliği artırıyor. İkinci katman hala gelişme aşamasında ve bu harika.

İkinci katman ölçeklendirme çözümleri, birinci katmanın güvenliğinden yararlanıyor ve birden fazla işlemi tek bir pakette işliyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!