a
r
r

Bitcoin için yatırım yapan ünlü CEO konuştu

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yüzlerce trilyon dolarlık yatırımın Bitcoin değerini 14 milyon dolara kadar çıkarabileceği bir gelecek hayal ediyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, yüzlerce trilyon dolarlık yatırımın Bitcoin değerini 14 milyon dolara kadar çıkarabileceği bir gelecek hayal ediyor.

Büyük rakamları çekecek

YouTuber ve Bitcoin traderı MMCrypto ile yeni bir röportajda Bitcoin’e büyük kişisel ve kurumsal yatırımlar koyan Saylor, Bitcoin’in altını alabora ettiği ve diğer piyasalardan büyük rakamları çekeceği bir senaryoya inandığını söylüyor.

“Bence 300 ila 400 trilyon dolar değerinde itibari enstrümanlar var: nakit, borç, hisse senedi, ticari emlak endeksleri … Tüm bunlara bakarsanız %50 ile %75 arasında bir değer deposu arıyoruz. S&P 500 Endeksini satın aldım çünkü bir milyon dolarım vardı. Nakitte kalsaydım, satın alma gücünde değeri düşecekti. Bu yüzden onu ekonomik engel oranından veya sermaye maliyetinden daha fazla geri getirecek bir şeye koymam gerekiyordu.”

Bitcoin bu rakamlara ulaşırsa

Saylor, 100 trilyon ile 300 trilyon dolar arasında Bitcoin’de bir değer deposu arayabileceğini ve bunun sadece bugünün parasal karşılığı olduğunu söylüyor. Bitcoin 300 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşırsa, bu durumda her BTC 14 milyon doların üzerine çıkacak demektir.

Saylor sonuç olarak, güvenli bir liman arayan dünyadaki parasal enerji miktarı 100 trilyon ila 250 trilyon dolar arasında olduğunu hesaba katarak bu rakamlardan BTC’ye yönelik olarak gerçekleşecek olan bir akışın Bitcoin için muazzam değerlere çıkış anlamına geleceğini vurguluyor.

Kaynak: dailyhodl

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.