Bitcoin Fiyatı
Bitcoin Fiyatı

Bitcoin hash oranı yeni bir rekor kırdı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ağının hash oranı sadece bir günde 188,40 EH/s’den 248,11 EH/s’ye çıkarak yüzde 31,69 arttı ve Bitcoin ağına yönelik saldırılara karşı daha fazla dayanaklılık sağlamış oldu.

Bitcoin (BTC), 12 Şubat 2022 itibariyle 248,11 milyon EH/s ile yeni bir tüm zamanların en yüksek hash oranına ulaştı. Böylece merkeziyetsiz ekosistem, Bitcoin madencilerinin gittikçe genişleyen ağı sayesinde daha güvenli hale gelmiş oluyor.

Hash oranı, bir madencinin bilgisayar ekipmanının bir işlemi onaylaması için ihtiyacı olan bilgi işlem gücüyle ilişkilidir. Bitcoin ağının hash oranının son artışı, dolandırıcıların sahte işlemleri onaylamasını önlemeye yönelik daha fazla güvenlik sağlıyor.

BTC hash

Yukarıdaki ekran görüntüsünde de gösterildiği gibi Bitcoin ağının hash oranı sadece bir günde 188,40 EH/s’den 248,11 EH/s’ye çıkarak yüzde 31,69 arttı. Daha geniş bir zaman aralığından bakıldığında ise Bitcoin ağının hash oranı seviyeleri, geçen yıla göre yüzde 54,33 artış gösterdi.

Daha önce Çin’in kripto madenciliği ve alım-satımına getirdiği genel yasak nedeniyle Bitcoin ağının güvenliği hakkında soru işaretleri oluşmuştu. Oysa ki ülke, Haziran 2021’e kadar toplam Bitcoin madenciliği hash oranının yüzde 34,25’ine katkıda bulunmuştu.

Ülkedeki madenciler sonunda diğer kripto yanlısı ülkelere sığındığı için Bitcoin ağında ciddi derecede bir iyileşme kaydedildi ve hash oranı, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bitcoin Hash oranı

Güncel verilere göre ABD’deki madenciler, yüzde 35,4’lük rakamla Bitcoin ağının küresel hash oranına en çok katkıyı sağlıyor.

BTC hash oranının büyümeye devam edeceğini düşünüyor. Bitcoin fiyatındaki ciddi dalgalanmaların yatırımcılar üzerinde yol açtığı paniğe rağmen sektör uzmanları, Bitcoin ağının hiç olmadığı kadar güçlendiğine dikkat çekti

Core Scientific’in kurucu ortağı ve CEO’su Michael Levitt, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada küresel BTC hash oranının büyük bir hızla büyümeye devam edeceğini düşündüğünü belirtti. Levitt ayrıca bu büyümenin, şu anda oluşturulan altyapı başarısına ve Bitcoin fiyatının ilerleyen süreçteki hareketine bağlı olduğunu da sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!