featured

Bitcoin hareketli bir haftayı tamamladı ve 20.000 dolardan açılış yaptı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
GBex

Bitcoin fiyatı, haftalık mum grafiğinde 7.000 dolarlık düşüş gördükten sonra 19 Haziran’da destek olarak 20.000 doları geri almayı başardı.

TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, Bitstamp borsasında 17.592 dolardan net biçimde reddedilmeden önce 20.000 dolardan aşağı düşmüştü.

Likiditenin düşük olduğu alım satım ortamında en büyük kripto para birimi, Kasım 2020’den bu yana görülmeyen seviyelere düştüğü için uzun vadeli yatırımcılar zorlu bir hafta sonu geçirdi.

Bazı kayıplar telafi edilirken gün içinde piyasada dejavu hissi hakim oldu. 20.000 dolar direnç olarak yeniden çalışmaya başladı. Bilindiği üzere bu fiyat, Aralık 2017’den Aralık 2020’ye kadar üç yıl boyunca Bitcoin için tüm zamanların en yüksek seviyesini oluşturmuştu.

Ayrıca Bitcoin BTC/USD paritesi, ilk kez önceki yarılanma döngüsünün (halving) en yüksek seviyesinin altına düştü.

Kimi yatırımcılar paniğe kapılırken deneyimli piyasa katılımcıları, tarihsel ayı piyasası modellerine karşılık gelen son fiyat hareketlerini geniş ölçüde değerlendirmeye devam etti.

Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz, “Durumu belli bir perspektife oturmak gerekirse, şu anda olduğu üzere yüzde 74’lük Bitcoin çöküşü olağan dışı bir durum değil” dedi:

Geçmişte en büyük kripto para birimi, tam dört kez zirveden dibe doğru yüzde 80’den fazla çakıldı.

Geleceğe dair umutlu açıklama yapmadan evvel, kısa vadeli potansiyel hedef olarak 17.000 dolardan söz edildi. Popüler Twitter hesabı Credible Crypto, kısa sıkışması beklemediğini ifade etti.

Bitcoin satıcıları rekor kayıplara imza atıyor

Diğer taraftan, yaklaşık 7.000 dolarlık kırmızı mum gören Bitcoin, tarihinin en büyük düşüşlerinden birine imza atmış oldu.

Zincir üstü analitik platformu Coinglass’tan elde edilen veriler, Haziran 2022’nin en kötü aylardan biri olarak şekillendiğini ve kayıplar açısından 2013’ü bile geride bıraktığını gösteriyor.

Zincir üstü analitik firması Glassnode’un verilerine göre, spot fiyat nedeniyle yatırımcılarda panik oluştu. 17-19 Haziran tarihleri arasında, önceki günlere kıyasla daha fazla Bitcoin zararla satıldı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!