NFT
featured

Bitcoin fiyatında dönüş sinyali

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hiçbir şey Bitcoin boğalarını uzun süre aşağıda tutamıyor. BTC 24 saatte yüzde 30’luk artışla 30.000 doların üzerine çıktı.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 13 Mayıs’ta boğaların intikam hırsıyla piyasayı 31.000 dolara yaklaştırmasıyla yükselmeye başladı.

Bitcoin RSI verisi aşırı satışa işaret ediyor

TradingView verilerine göre, Terra fiyaskosunun ardından BTC/USD paritesi 24 saat içinde yüzde 30 kazanç elde etti.

Dün yaşanan keskin düşüş esnasında 24.000 dolar seviyesine iğne attıktan sonra Bitcoin, borsalardan toplu halde çekilen meblağ ile rekor zincir üstü işlem hacmi yakaladı.

21 büyük platformu kapsayan zincir üstü analitik kaynağı CryptoQuant’tan alınan verilere göre, yalnızca 11 Mayıs ve 12 Mayıs’ta borsalardaki BTC bakiyeleri 24.335 azaldı.

Aynı süreçte borsadan çıkışlar yaklaşık 168.000 BTC ile çok daha yüksek bir seviyeye ulaştı. Ancak satmak isteyenlerden gelen girişler, Terra (LUNA) ve TerraUSD (UST) tokenlerinin yanı sıra en büyük stablecoin Tether (USDT) üzerinde oluşan panik kadar yoğundu.

LUNA fiyatı neredeyse sıfıra doğru giderken blockchain durduruldu ve istikrarsızlığın ani etkisi azalınca Bitcoin yine de güçlenmeye başladı.

Popüler trader ve TradingView yazarı CryptoBullet, Twitter üzerindeki yorumlarının bir parçası olarak, “Bu tam bir geri dönüş mumu” ifadesini kullandı.

CryptoBullet tarafından atıfta bulunulan Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI) değeri, yazı yazılırken 31 seviyesindeydi. Bu sayı, hala aşırı satım bölgesine işaret ediyor ve ocak ayından bu yana en düşük değer.

14.000 dolar görülebilir mi

Terra, LUNA ve UST‘nin üzerindeki felaketin dumanları aralanmaya başlamış olsa da, en kötü senaryonun bittiğine pek fazla kişi ikna olmadı.

Bunların arasında, haftanın en düşük seviyelerinin bile tüm zamanların en yüksek seviyelerine kıyasla “klasik” bir düşüşü temsil etmediğini belirten resmi @Bitcoin Twitter hesabı da vardı.

“BTC için tüm zamanların en yüksek seviyesi 68.990 dolar. Yüzde 80’lik bir düşüş 13.798 dolar eder. 27 bin dolar neredeyse yolun yarısı” mesajını gönderildi.

Bu Bitcoin. Hazırlıklı olun.

Bu arada, zincir üstü analitik firması Glassnode’dan gelen veriler, tarihsel açıdan BTC fiyat düşüşünü gözler önüne seriyor.

En büyük Bitcoin hazinesine sahip şirket olan MicroStrategy, piyasayı desteklemek amacıyla, 20.000 dolara doğru herhangi bir önemli zayıflık görülürse alımlarını artıracağını ima etti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!