NFT
Bitcoin güncel fiyatı
Bitcoin güncel fiyatı

Bitcoin fiyatı tekrar 42 bin doların üstünde

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı, 9 Mart’ta boğaların destek seviyelerini tekrar gelmesiyle birlikte 42 bin doların üstüne çıkış yaptı.

Piyasa verilerine göre BTC/USD paritesi, eski direnç seviyesi olan 39.600 dolarda ani bir “sıkışma” yaşadı ve son 24 saatte yüzde 11,3 yükseldi.

Bitcoin BTC/USD fiyatı

Kripto para 42.438 doları görürken, yatırımcılar arasındaki duyarlılık da iyileşme gösteriyor. Yine de dikkatli olunması gereken bazı faktörler bulunuyor.

Bu makro faktörler arasında Rusya-Ukrayna savaşı, enflasyon ve ABD’nin yakında imzalaması beklenen kripto paralar üzerine başkanlık kararnamesi yer alıyor.

Ünlü analist Michael van de Poppe, “Piyasanın bu hareketten sonra bir miktar daha iyi gözüktüğünü inkar edemem. Yine de piyasa hala çok kırılgan ve kısa zaman çerçevesinde belirsizlik sürüyor,” yorumunda bulundu.

Bitcoin fiyatı hala çok kırılgan

Bir diğer analist Pentoshi de Bitcoin’in fiyat performansı konusunda sakinliğini korudu.

Madencilik şirketi Blockware’in analistlerinden William Clemente, “Bu iyi bir sıkışmaydı, fakat yükseliş ivmesinin geri geldiği konusunda emin olmak için 46-47 bin doları geçmesi gerekli,” diye ekledi.

Diğer yandan ABD, perşembe günü şubat ayının tüketici fiyat endeksi (TÜFE) verilerini açıklayacak. Yüzde 7,9 olması beklenen ve BTC/USD paritesinde kısa vadeli dalgalanmaya yol açabilecek TÜFE verisi, Fed’in faiz artırımı kararında da etkili olacak.

Bitcoin 30 bin dolara düşer mi?

Geçici yükseliş, Bitcoin’in 2022’nin ilk yarısı boyunca 34.000 ila 45.000 dolar arasında geniş bir aralıkta takılı kalmasının ardından görüldü. BTC, faiz artırımı korkuları ve Rusya ile Ukrayna arasındaki çatışma da dahil olmak üzere devam eden makroekonomik ve jeopolitik kaygılardan etkilense de aşırı satış baskısına direndi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!