NFT
featured

Bitcoin fiyatı son haftanın en yüksek seviyelerinde

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, 21 Haziran’da Wall Street’in açılmasının ardından gücünü korudu ve 21.500 dolara yaklaştı.

Bitcoin (BTC), 21 Haziran’da Wall Street’in açılmasının ardından gücünü korudu ve 21.500 dolara yaklaştı.

Analistler BTC ve borsaların korelasyonunu izliyor

TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, Bitstamp’te 21.633 dolara yükselerek 16 Haziran’dan beri görülen en iyi performansı gösterdi.

En büyük kripto para bu hafta düzeltmede kaçınırken, vadeli işlem piyasaları da hafta sonunun dip fiyat seviyesi 17.600 dolara çakılmadan açılış gerçekleştirdi.

BTC için kısa pozisyon açmayı düşünenler mevcut olsa da, piyasa katılımcıları mevcut durumda çoğunlukla “bekleyip görme” stratejisini uyguluyor.

Popüler yatırımcı Bierre, dört saatlik grafikte 200 dönemlik hareketli ortalamayı (MA) yakından izliyor. Yatırımcıya göre bu seviyenin kırılması, haftalar boyunca görülmemiş bir gücü ortaya koyacak.

Kripto paranın borsalar ile korelasyonuna gelince ise, Bloomberg’in verileri Bitcoin’in Nasdaq 100 ile korelasyonunu hızla azalttığını gösteriyor. Bitcoin’in teknoloji hisselerine daha uzak bir performans göstermesi, parasal sıkılaşmaya direnme gücünü de artırabilir.

Küresel borsalar, mevcut durumda tarihin en kötü çeyreğini tamamlama yolunda ilerliyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!