featured

Bitcoin fiyatı NVT göstergesine göre fazla düştü

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatının 56 bin dolarda “ciddi derecede ucuz” göründüğünü belirten bir gösterge, şimdi ise BTC’nin ender görülen “gereğinden fazla düşüş” bölgesinde olduğu sinyalini veriyor.

Analiz platformu LookInto Bitcoin’in kurucusu Philip Swift, 6 Aralık tarihli gönderisinde Bitcoin’in Gelişmiş NVT Sinyali göstergesinin yükseliş sinyali veriyor olabileceğine dikkat çekti.

Gelişmiş NVT göstergesi yükseliş sinyali veriyor

Gelişmiş NVT, piyasa değeri ve ağ hacmini kullanarak Bitcoin’in belirli bir fiyat seviyesinde fazla yükseldiği veya düştüğü durumları hesaplıyor.

Swift, BTC/USD paritesi kasım sonunda 56 bin dolara gerilediğinde yakında bir sekmenin yaşanabileceğini ileri sürmüştü.

Gösterge, daha sonra cuma günü art arda yaşanan likidasyonlar nedeniyle spot fiyat ile birlikte düşmeye başladı. Ne var ki NVT, mevcut durumda 2015’ten beri yalnızca altı kez görülen “gereğinden fazla düşüş” sinyali veriyor.

Swift, “Piyasaya mevcut durumda aşırı korkunun hakim olması, beni yükseliş beklentisine itiyor. Birçok gösterge dip yapmaya yakın olduğumuza işaret ediyor,” diye açıkladı.

“Gelişmiş NVT Sinyali, zincir üstü işlemler ile fiyatı karşılaştırıyor. Şimdiye kadar yalnızca birkaç kez görülen fazla düşüş sinyalini her seferinde güçlü bir sekme izledi.”

Bitcoin çeviri yayın saati itibarıyla 51 bin dolara odaklanırken, piyasa yorumcuları yakında yeni bir düşüşün yaşanabileceğini düşünüyor.

Yatırımcı ve analist Pentoshi, “40 bin dolar bandının orta ve düşük seviyelerinde alım yapın, tuzağa yakalanmayın,” yorumunda bulundu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!