featured
Bitcoin-Fiyat-yükselis

Bitcoin fiyatı, Elon Musk ile yükselişe geçti

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, 22 Mayıs’ta Elon Musk’ın son yorumlarıyla birlikte güç kazandı ve 32 bin dolar civarına yükseldi.

Bitcoin (BTC), 22 Mayıs’ta Elon Musk’ın son yorumlarıyla birlikte güç kazandı ve 32 bin dolar civarına yükseldi.

ilk bitcoin piyasa verileri ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, Musk’ın bir konferans sırasında Bitcoin’i övmesinin ardından 31.500-32 bin dolar bandına yerleşti.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

BTC boğaları 32 bin dolarda konumlandı

Musk’ın Bitcoin ile ilgili yorumları, çoğu kişinin beklediğinden daha az eleştirel ve genel anlamda olumluydu. Bunun sonucunda Bitcoin, 32.800 dolara kadar kısa bir süreliğine yükseldi.

Daha sonra 32.400 dolar seviyesinin geçilmesi gereken bir direnç olduğu bir kez daha doğrulandı ve Bitcoin, bu seviyenin altına geriledi.

Yine de BTC, 30 bin dolardan yaşadığı sekme sonrası edindiği değer artışı korudu ve perşembe günü de önemli bir gerileme yaşayacak gibi gözükmüyor.

Analisti Michaël van de Poppe, “Bitcoin’in fiyat hareketine bakarsak, açıkça 31 bin doların üzerine tutunduğunu görebiliriz” yorumunda bulundu.

“Bunun sürdürülmesi ve piyasanın daha yüksek dip fiyat oluşturması halinde, 40 bin doları test edeceğimizi düşünüyorum.”

Bağımsız analist ve yatırımcı Keith Wareing ise Musk’ın yorumlarını nötr karşıladı. Herhangi bir direnç seviyesinin geçilmediğini söyleyen Wareing, kısa vadede BTC için ciddi bir değişiklik olmadığını düşünüyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!