featured

Bitcoin fiyatı düşerken bile alımlar sürdü – İşte nedenleri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ana destek ve direnç bölgelerini yeniden test ederken analistler Bitcoin fiyatı 63.000 doların önemine dikkat çekiyor.

Bitcoin (BTC) fiyatındaki keskin düşüş, 16 Kasım itibarıyla tüm kripto para piyasasını kırmızı renge çevirdi.

Piyasa verilerine göre Bitcoin fiyatı, 60.500 dolara yeniden ulaşmadan önce 58.609 dolara kadar düştü.

Trader’lar ve piyasa analistleri, bu aşağı yönlü hareket hakkında ne düşünüyor? Bu sadece küçük çaplı bir sarsıntı mı, yoksa daha büyük düşüşlerin ilk işareti mi?

BTC destek ve direnç seviyelerini belirliyor

BTC fiyatındaki günlük hareketlere ilişkin yorumlar arasında, bazı önemli destek ve direnç bölgelerinin test edilmesi vardı. Opsiyon trader’ı olan “John Wick” isimli Twitter kullanıcısı aşağıdaki grafiği paylaştı.

Wick, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi civarındaki direnç bölgesinin ardından destek keşfine çıktığını söyledi. 58.000 ila 59.500 dolar aralığına düşme olasılığına vurgu yaparken şunları aktardı:

“Yalnızca direnç bölgesinin alt sınırını test ediyoruz. Kapanışta bu bölge kırılırsa destek bölgesi test edilebilir.”

Benzer gözlemler, aylık grafik üzerinden BTC fiyat hareketine bakan piyasa analisti “Rekt Capital” tarafından yapıldı.

Analistin belirttiği üzere, 16 Kasım tarihindeki fiyat hareketi aylık destek ve direnç seviyesinin 58.700 dolardaki yeniden testinden ibaretti. BTC aylık 61.000 dolar seviyesinin yakınında başarılı bir şekilde toparlandığına göre, fiyat bu seviyenin üzerinde kapanmayı başarırsa, önümüzdeki haftalarda yeniden yükseliş beklenebilir.

Bitcoin fiyatı 54.000 dolar ihtimali hala var

Piyasa analisti olan Michaël van de Poppe, önümüzdeki hafta olası bir BTC fiyat hareketine ilişkin aşağıdaki grafiği paylaştı.

Poppe şunları söyledi:

“Şimdiye kadar, Bitcoin iyi gidiyor. Destekten sekiyor, ama yine de burada henüz gerçekleşmemiş olan bazı önemli alanların kırılması gerek. 63.000 doların önemi büyük. Herhangi bir kırılma olmazsa, aşağı doğru momentum artmaz.”

Van de Poppe tarafından paylaşılan grafikte, aşağı yönlü momentumun devam etmesi halinde BTC fiyatının bir sonraki destek seviyesinin 54.000 dolar olabileceği vurgulandı.

Fraktal modeller yaklaşan fiyat rallisine işaret ediyor

Kripto Twitter analisti ‘Allen Au’, fiyat döngüsünün zirvesi olan 69.000 dolara dair endişelere yanıt olarak 2013, 2017 ve 2021’e ait aşağıdaki Bitcoin grafiklerini paylaştı.

Analiste göre güncel düşüş, döngünün zirvesi değil, aslında önceki döngülerde görülen altıncı dalga hareketi. Yani, “düşük seviyedeyse, BTC yakında yedinci dalgaya geçebilir” anlamı çıkıyor.

Beşinci dalga zirvesi 69.000 dolarda, altıncı dalganın en düşük seviyesi ise 58.600 dolarda. 53.000 dolara kadar düşme potansiyeli olabilir, ancak döngünün zirvesi 190.000 ila 260.000 dolar arasına kadar çıkabilir.

Kripto para piyasasının toplam değeri şu anda 2,65 trilyon dolar ve Bitcoin’in hakimiyet oranı da 43,2 seviyesinde.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!