Bitcoin Geniş Kapsamlı Teknik Analiz
Bitcoin Geniş Kapsamlı Teknik Analiz

Bitcoin fiyatı 40 bin dolara tutunmaya devam ediyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin fiyatı, 17 Mart’ta Fed’in beklenen faiz artırımı kararının güçlü tepki görmesiyle birlikte 40 bin dolara tutundu.

Bitcoin (BTC) fiyatı, 17 Mart’ta Fed’in beklenen faiz artırımı kararının güçlü tepki görmesiyle birlikte 40 bin dolara tutunmaya devam ediyor.

Fed enflasyon konusunda Ukrayna’daki savaşa dikkat çekti

Piyasa verilerine göre BTC/USD paritesi, Fed’in 2018’ten beri ilk kez faiz artırmaya karar vermesi ve 25 baz puanlık artış ile yüzde 0,5’e yükseltmesinin ardından 41.500 dolara kadar yükseldi.

Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC), özellikle de Ukrayna’daki savaş nedeniyle enflasyona uygulanan “yukarı yönde baskı” hakkında uyararak, faiz artışına oy birliğiyle karar verdi.

FOMC tarafından yapılan açıklamada “Rusya’nın Ukrayna’yı işgali, korkunç insani ve ekonomik zorluklara yol açıyor,” diye belirtti.

“Bu durumun ABD ekonomisi için sonuçları son derece belirsiz, fakat işgal ve ilgili olayların kısa vadede enflasyona yukarı yönde daha fazla baskı uygulaması ve ekonomik faaliyetlere yük olması olası gözüküyor.”

FOMC, önümüzdeki dönemde faizin daha da artırılabileceğini ve Fed’in varlık birikimlerini azaltmaya başlayacağını ekledi.

Bitcoin, ilk olumlu tepkinin ardından gece boyunca konsolide oldu. Kripto para, çeviri yayın saati itibarıyla hala 41 bin dolar etrafında seyrediyor.

Ünlü analist Michael van de Poppe’a göre, 40 bin doların hemen altındaki bölgenin desteğe dönüşmesi gerekli.

“Bir sonraki soru da 42 bin doları geçip geçemeyeceğimiz olacak. Bu bize 46 bin dolar engeline yolu açacaktır. Bitcoin için tutunması gereken kritik seviye 39.600 dolar.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!