NFT
featured

Bitcoin fiyatı, 200 haftalık hareketli ortalamaya yaklaşıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistler, boğaların tek seferde direnci kıramayacağı konusunda uyarıda bulundu ve Bitcoin (BTC), 18 Temmuz’da Wall Street açılışında 22 bin dolarda gezindi.

Bitcoin, ayı piyasasındaki desteği

ilk bitcoin Piyasaları ve TradingView’den elde edilen verilere göre BTC/USD paritesi, Bitstamp’ta 22.500 dolara ulaştıktan sonra konsolide olmaya başladı.

Bu fiyat seviyesi, 200 haftalık hareketli ortalama (WMA) etrafında toplanan borsaların satış pozisyonlarının başlangıcını temsil ediyordu. Ayrıca bu alan, analistler tarafından “kırılması zor olacak” diye yorumlanıyor.

Michael van de Poppe, Twitter takipçileri ile paylaştığı son güncellemede, “200 haftalık hareketli ortalama ve menzil direnciyle karşı karşıya olduğumuz için bu noktada Bitcoin’de devamlılık beklemiyoruz,” dedi.

Bir diğer analist Rekt Capital ise, Bitcoin’in hemen yukarı yönlü ivme alıp bunu sürdürme potansiyeli konusunda biraz daha şüpheci görünüyor.

Van de Poppe yine de piyasa için bir soluklanmanın karlı olacağını sözlerine ekleyip şu cümlelerle devam etti:

“Hafif konsolidasyon, 22.600 doların üzerine doğru bir kırılmayı tetikler ve 28 bin dolara doğru giden yolu harekete geçirir.”

Asya ve Amerika Birleşik Devletleri, ABD dolarının geri çekilmesinden dolayı mütevazı kazançlar elde ederken, hem Bitcoin hem de altcoinler ise hisse senedi piyasalarında gün içinde bir rahatlama sağladı.

S&P 500 ve Nasdaq Composite Endeksi, açılıştan yaklaşık bir saat sonra sırasıyla yüzde 0,7 ve yüzde 1 artış gösterdi.

Bu arada, zincir üstü analitik kaynağı Whalemap, “Bitcoin için başlangıç zamanı,” tahmininde bulunurken, spot fiyatının altındaki büyük alıcı ilgisine dayalı olarak daha iyimser bir yaklaşım tablosu sundu.

Diğer izleme kaynağı Material Indicators’tan elde edilen veriler ise Binance emir defterinde de benzer destek oluşumu olduğunu gösterdi.

Bitcoin’in yükselişini bile geride bırakan ETH/USD paritesi, traderların gözdesi oldu. Mayıs ayından itibaren Terra (LUNA) çöküşünden dolayı çok düşük fiyat seviyelerini gören ETH, sağlam şekilde geri döndü.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!