featured

Bitcoin ETF’leri Önümüzdeki Hafta Onaylanabilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Konuyla ilgili kişileri kaynak gösteren Bloomberg, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ülkedeki ilk Bitcoin vadeli işlemler borsa yatırım fonunu onaylamak üzere olduğunu aktardı.

Anonim kaynaklar şöyle belirtti:

“Düzenleyicinin ürünlerin önümüzdeki hafta işleme açılmasını engellemesi olası gözükmüyor.”

Düzenleyiciler tarafından daha uygun görülen vadeli işlemler tabanlı bir ürün, muhtemelen ilk onayı alacaktır. Vadeli işlemleri Şikago Ticaret Borsası (CME) yönetiyor ve yatırımcıların alım satım yapabilmeleri için marj hesabına nakit yatırmalarını gerektiriyor.

Bloomberg Kıdemli ETF Analisti Eric Balchunas, ProShares Bitcoin Strategy ETF’sinin ilk başlatılan ETF’lerden biri olacağına inancı tam. ETF için son karar 18 Ekim’de verilecek. SEC’nin herhangi bir erteleme yapmaması halinde, Invesco Bitcoin Strategy ETF’si de bir sonraki gün oy alabilir.

Analist, 15 Ekim tarihli gönderisinde şöyle belirtti: “Anlaşma büyük oranda gerçekleştirildi. Önümüzdeki hafta piyasaya sürülmesini bekliyoruz. İhtimal bana göre yüzde 90.”

SEC Başkanı Gary Gensler, CME’de işlem gören Bitcoin vadeli işlemler tabanlı ve 1940 yasası altında başvuru yapan adayların tercih edildiğini söyleyerek, uzun süredir beklenen ETF onayına dair daha fazla umut verdi.

Ark Invest, 14 Ekim’de Bitcoin vadeli işlemler tabanlı ETF’ye başvurmak için 21Shares ile iş birliği yaptığını duyurdu. Şirket, ürünün onay alacağına güveniyor.

VanEck ve Valkyrie’nin ETF başvuruları için son karar tarihi olan 25 Ekim de yaklaşıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!