featured
bitcoin-vadeli-işlemler-karıştı

Bitcoin düzeltme yapınca vadeli işlem piyasası karıştı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin, 15 Mart’ta 60 bin dolardan reddedildikten sonra yalnızca 60 dakika içerisinde 500 milyon dolar değerinde uzun pozisyon likide edildi.

Bitcoin, 15 Mart’ta 60 bin dolardan reddedildikten sonra yalnızca 60 dakika içerisinde 500 milyon dolar değerinde uzun pozisyon likide edildi.

Glassnode’un kurucuları Jan ve Yann, Bitcoin’in saatlik bazda rekor likidasyona şahit olduğunu ve marj çağrısından önce açık olan vadeli işlem sözleşmelerinin yarısından fazlasının en az 20 kat kaldıraçlı olduğunu vurguladı.

Diğer yandan veriler, yalnızca 15 dakika içerisinde 800 milyon dolar değerinde likidasyon gerçekleştiğini gösteriyor.

Kripto veri toplayıcısı Datamish verileri ise türev borsası BitMEX’te son 24 saat içerisinde 94,5 milyon dolar değerinde 292 pozisyonun likide edildiğini ortaya koyuyor. Bitfinex’te aynı süre içerisinde yaklaşık 100 milyon dolarlık 488 pozisyon likide edildi.

BTC, 15 Mart’ta tarihinin en büyük tek günlük likidasyonlarına şahitlik etmiş oldu. En çok likidasyonun görüldüğü ikinci gün ise, BTC’nin 58.300 dolardan 47 bin dolara çakıldığı 22 Şubat oldu. O dönemde tüm çakılma boyunca 5,9 milyar dolar değerinde vadeli işlem sözleşmesi likide edilmişti. 

Bitcoin,14 Mart’ta 61 bin dolara ulaştıktan sonra 15 Mart’ta yüzde 12,3 düzeltme yaşayarak 53.500 dolara kadar geriledi. BTC, 16 Mart sabahına ise hafif bir toparlanma ile uyandı ve çeviri yayın saati itibarıyla 55.250 dolardan işlem görüyor.

Bu düzeltme, mevcut boğa döngüsündeki üçüncü büyük düzeltme oldu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!