featured

Bitcoin düşüşünü kaçırmayan Balinalar 67 bin BTC’lik birikim yaptı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 43 bin dolara düşünce balinalar 3,38 milyar dolarlık alım yaptı. Balinalar, Bitcoin fiyatındaki düşüşü kaçırmadı. Yaklaşık 67 bin BTC’lik birikim yapıldı.

Bitcoin (BTC) fiyatı kasım ayında tüm zamanların en yüksek değerine ulaştıktan sonra düzeltme sürecine girdi ve 43.500 dolara kadar düştü. Bu esnada balinalar boş durmadı.

7 Aralık tarihinde bir tweet gönderen zincir üstü veri kaynağı Santiment, Bitcoin balinalarının yaşanan düşüş esnasında alımlarını artırdıklarını yazdı.

Paylaşılan mesajda, BTC/USD paritesi 43.500 dolara indiğinde, içinde 100 ila 10.000 BTC bulunan cüzdan adreslerine 67.000 BTC girişi gerçekleştiği vurgulandı.

Haber yayına hazırlandığı esnada bu tutar 3,38 milyar dolara denk geliyordu.

Santiment’in verilerine göre balinalar önce yüklü miktarda satış yaptı, fiyattaki düşüş belirgin hal aldıktan sonra da alımlarını sıklaştırdı.

Yaklaşık 3 günlük süre içinde bu büyük yatırımcılar, 67 binden fazla BTC birikimi yaptı.

Haberi yapıldığı üzere, en büyük balinalardan biri, 137 milyon dolarlık BTC aldı. BitInfoCharts verilerine göre balina, eşi benzeri görülmemiş bir dipten alım fırsatı yakaladı.

Haber yayına hazırlanırken BTC/USD paritesi 49.652 seviyesinde işlem görüyordu ve Bitcoin’in piyasa hakimiyeti oranı da yüzde 40,3 olarak hesaplanıyordu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!