NFT
featured

Bitcoin BTC/USD Analiz

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto sektöründe önümüzdeki beş gün boyunca toparlanmaya liderlik edebilecek Bitcoin kripto paraya göz atalım.

Bitcoin, 23 Aralık’ta 20 günlük üstel hareketli ortalamasının (EMA) (49.832 dolar) üzerine çıktı, fakat bu toparlanma 52.314 dolarda bulunan yüzde 38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinde engele çarptı. Bu durum, ayıların henüz pes etmediği ve rallilerin ardından satış yapmayı sürdürdükleri anlamına geliyor.

Bitcoin USDT Paritesi Analiz

24 Aralık’ta Doji mumu oluşturarak ayılar ve boğalar arasında kararsızlık olduğunu ortaya koydu. Bu kararsızlık 25 Aralık’ta düşüş ile sonuçlandı ve BTC fiyatı 20 günlük EMA’nın altına geriledi.

Göreceli güç endeksi (RSI) de orta noktanın hemen altında ve 20 günlük EMA da yatay seyrediyor, ki bu da arz ve talep arasında denge olduğunu gösteriyor.

Fiyat mevcut seviyede kırılma yaşar ve 52.314 doları geçerse, duyarlılığın pozitife döndüğü anlamına gelir. Parite, daha sonra yüzde 50 düzeltme seviyesi olan 55.500 dolara, daha sonra ise yüzde 61,8 düzeltme seviyesinde 58.686 dolara yükselebilir.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürmeyi başarırsa da, bir sonraki durak 200 günlük basit hareketli ortalama olan 47.569 dolar, daha sonra da 45.456 dolar olabilir. Bu seviyenin altına düşülmesiyse 42 bin doların kapılarını aralar.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!