featured
bitcoin-yeni-fiyat-rekoru

Bitcoin (BTC) için yeni Rekor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’de yeni rekor 2 Ocak itibari ile kırıldı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 15 gündür 20.000 doların üzerinde seyrediyor ve bu 15 gün içinde rekor üzerine rekor kırdı. Ancak asıl önemli psikolojik seviye olan 30.000 dolar  bugün aşılmış bulunuyor. Böylece Bitcoin 15 gün içinde fiyatını 10.000 dolar yukarı taşıdı.

Bitcoin’de 30.000 dolar Geride Kaldı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 3.488 dolar ile yeni bir rekor imza atmış olan Bitcoin yılın ikinci gününde yine ekosistemde heyecan yaratmayı başardı. 30.000 doların üzerine çıkarak kendini bir kez daha kanıtlayan lider kripto para biriminin bundan sonraki hedefi ise büyük bir merak konusu.

Analistlerin bu konuda iki farklı görüşe sahip oldukları görülüyor. Bir kısım analist buradan sonra çok ciddi bir geri çekilme yaşanacağını ve 20.000 dolarlık seviyenin yeniden test edilebileceğini ifade ederken bazı analistler buradan önce 35.000 dolar ve ardından 50.000 dolara doğru yeni bir ralli başlayacağını düşünüyor.

Bunların yanında Bitcoin’in 30.000 doları aşması ile TL bazında da lider kripto para biriminin 226.500 TL’nin üzerine çıktığını belirtmek gerekiyor.

Bitcoin Hiç Zaman Kaybetmedi

Aslında birçok isim Bitcoin’in 2020 yılı bitmeden önce 30.000 doları görmesini bekliyordu. Ancak piyasa da oluşan bazı olumsuzluklar sebebiyle bir süre konsolidasyon aşamasında bulunan Bitcoin 2021 yılında hiç zaman kaybetmedi ve yükseliş grafiğini 30.000 dolar ile taçlandırdı.

Bunların yanında 30.000 doların altındaki hemen alanda büyük bir satış baskısı oluşmuştu ve bu satış baskısı 30.000 doların üzerinin görülmesi ve yükselişin devam etmesi ile bastırılmış gibi görünüyor.

Altcoin’ler İçin Karışık Sinyaller

Bitcoin göz kamaştıran yükseliş grafiğini sürdürürken altcoin’lerde karışık sinyaller alınıyor. Özellikle delist haberleri ile birlikte yaşanan negatif görünüm altcoin’lerin yükseliş hareketlerini engelliyor gibi görünüyor.

bununla birlikte Bitcoin’de yükseliş hareketi devam ettikçe altcoin’lerin bir süre daha ya düşüş ya da konsolidasyon döneminde olacağı düşünülüyor. Çünkü şu anda Bitcoin’in performansı sebebiyle altcoin yatırımcıları da BTC’ye yönelmiş durumda ve BTC piyasa hakimiyeti artıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!