featured

Bitcoin (BTC) fiyatı 19 bin dolarda sıkıştı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC fiyatı için önemli bir yukarı veya aşağı gitme belirtisi yok, ancak hacim verileri dibin birkaç hafta veya daha kısa bir sürede gelebileceğini gösteriyor.

Bitcoin (BTC)’de son dönemde yaşanan düşüşler 2 Temmuz’da da devam etti.

BTC fiyatında düşme eğilimi devam ediyor

TradingView verilerine göre BTC/USD hafta sonuna 19 bin dolar bandında girdi.

Wall Street’in haftayı herhangi bir sürprizle kapatmaması ve ABD hisselerindeki durgunluk, kripto sektöründeki oynaklığı çok az etkiledi. ABD dolar endeksi (DXY), yirmi yılın en yüksek seviyelerini yeniden test ettikten sonra 105 puandan aşağıya düşmeye başladı.

En büyük kripto para borsası Binance emir defteri verileri BTC/USD’nin spot fiyata yakın alım ve satım likiditesi arasında kaldığını gösteriyor.

Mevcut durum, Bitcoin boğaları için pek iç açıcı görünmüyor. 

Popüler trader Altcoin Sherpa’ya göre mevcut koşullar göz önüne alındığında Bitcoin’in 2022 yılı sonuna kadar benzer bir performansı sürdürebileceğini gösteriyor.

Bir Twitter gönderisinde “Fiyatın bu seviyelerde dolaşması ayları bulacak ve dip bulunduğunda ise akümülasyon yapacak,” dedi.

“Ve BTC belki aylar sonra bile dibi göremeyecek. Uzun bir ayı piyasası önümüzde duruyor.”

Trader ve analist Rekt Capital ise, Bitcoin’in henüz yeni bir dip yapmadığını ve konsolide olmaya başlamadığını belirtti.

Glassnode’da zincir üstü analisti Checkmate, “Kaldıraçlarınızı azaltın. Bitcoin’lerinizi soğuk cüzdanlara alın ve krizin geçmesini bekleyin,” dedi.

BTC İşlem hacmi 2018’i mi çağrıştırıyor?

Önümüzdeki bir veya iki hafta bu döngünün en düşük seviyeler olduğunu gösterebilir ve asıl dip fiyata ulaşmanın birkaç ay daha süreceği konusunda endişe duyanlara bir dereceye kadar umut verebilir.

Ekonomist, trader ve girişimci Alex Krueger attığı bir dizi tweet’te, BTC hacminin geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığını belirtti.

Yine bir başka tweet’inde “Genel bir kural olarak, işlem hacmi piyasalar dipteyken en yüksek seviyelerine ulaşır,” diyerek işlem hacmi ve fiyat arasındaki ilişkiye dikkat çekti.

Analizine devam eden Krueger, “2018 ayı piyasasında, tüm zamanların en yüksek hacminin aslında fiyatın dipten birkaç hafta önce gerçekleşmesi ve bu sefer trendi takip etmesi durumunda temmuz ayı bir sonraki mevzi olabilir,” dedi.

Daha önce Rekt Capital, alım tarafı hacminin uzun vadede mevcut fiyatı yukarı yönlü tutacak kadar güçlü olmadığını belirtmişti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!