featured
bitcoin-direnci

Bitcoin [BTC] Destek ve Direnç noktaları – 28.07.2021

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sabah saatlerinde yaklaşık yüzde 1 oranında artan Bitcoin, 39.790 $ seviyelerinde fiyatlanıyor. BTC destek ve direnç noktalarına birlikte göz atalım.

Bugün Fed tarafından yapılacak FOMC sebebiyle küresel piyasalarda da seyrin karışık olduğunu görüyoruz. Fed tarafında faizlerde değişiklik beklenmese de yapılacak açıklamalar bugün hem küresel piyasalarda hem de kripto para piyasalarında önemli olacaktır.

1 Bitcoin Kaç Dolar: 1 Bitcoin Fiyatı

Diğer yandan Bitcoin için zincir verileri kontrol ettiğimizde aktif ve yeni adres sayılarının 7 günlük ortalamalarını kontrol ettiğimizde fiyattaki toparlanması ile beraber bu metriklerde de artış yaşandığını görüyoruz.

Tekrar piyasada aktif olmaya başlayan yatırımcıların ve aynı zamanda yeni gelen yatırımcı sayısının artıyor olması pozitif.

Bitcoin BTC/USDT Paritesi

Teknik olarak ele aldığımızda 23 Mayıs itibarıyla var olan yatay kanal içinde fiyat hareketine devam ettiği görülüyor.

Geçtiğimiz son 1 hafta içinde yükseliş ivmesi yakalamış olan BTC’de uzun süredir var olan yatay piyasa henüz sonlanmadı. Kanal üst bandına yakın hareket eden BTC’de kanal üst bandına denk gelen 40.900 $ seviyesi yukarı yönlü kırılır ve üzerinde kalıcılık sağlanırsa yükseliş hareketleri hâkim olacaktır.

4 saatlik periyotta incelendiğinde MACD tekrar al yönünde kesişti ve 20 Temmuz’dan itibaren var olan minör bir yükselen trend oluşumu mevcut. Kanal üst bandı yukarı yönlü kırılırsa bir sonraki hedef 42.000 $ seviyesidir.

Şu an için pozitif görünüm hâkim olan BTC’de yükselen minör trend kaybedilirse kanal orta bandına denk gelen 35.600 $ seviyesine doğru geri çekilmeler yaşanabilir.

icrypex.com Bitcoin btc ve destek noktaları

DİRENÇLER (USD)
41.191 / 42.425 / 44.558


DESTEKLER (USD)
37.824 / 35.691 / 34.457

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!