featured

Bitcoin Borsası Paxful, Paxful Pay’i Başlattı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kendi Ödeme Sistemini Başlattı

Kripto borsalarının birçoğu artık kendi ödeme sistemlerini başlatıyor. Bu da satıcıların ödemelerine daha hızlı bir şekilde ulaşmalarına olanak tanıyor. Bunun son örneği de Paxful Borsası oldu. Dünyanın farklı noktalarında bulunan kripto para ticareti yapan kişilerin ödeme sorununu aşmak için kendi bünyesinde sistem oluşturan kripto borsası, bu hizmetini aktif hale getirdi.

Küresel bir eşler arası bitcoin değişim platformu olan Paxful, yapılan açıklamaya göre, dünyanın dört bir yanındaki işletmelerin mal ve hizmetleri için ödeme olarak bitcoin almalarını sağlayan yeni bir e-ticaret çözümü olan Paxful Pay’in piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Paxful’dan yapılan açıklamaya göre borsa attığı bu adımdan son derece memnun kaldı. Açıklamada, “Paxful Pay’i küresel topluluğumuza getirmekten heyecan duyuyoruz” ifadelerine yer verildi. Paxful’un CEO’su ve kurucu ortağı Artur Schaback, “Bitcoin için yerel seçenekler sunmaya açık bir ihtiyaç var ve bu ürün, bu talebi yerine getirme çabalarımızın bir sonucu ödeme sistemimiz ortaya çıktı” şeklinde açıklama yaptı.

Paxful Pay, satıcıların e-ticaret sitelerine yapacakları ödemelere entegre şekilde çalışacak. Sistem, kullanıcıların 400 ödeme yöntemi ile alışveriş yapmasına olanak tanıyarak, satın almalar için Bitcoin kullanılmasına izin verecek. Bu konuda borsa ile çalışmak isteyenler web sitesinden kısa süre içerisinde kayıt olarak gerekli işlemlerini tamamlayabilirler.

Güvenli Emanet Sistemini Kullanıyor

Paxful tarafından geliştirilen ödeme sistemi güvenli emanet sistemi sayesinde kullanıcı eşler arası BTC değişim platformu aracılığı ile işlemlerini gerçekleştiriyor. Ek olarak, tüm ücretler, satıcı olarak Paxful Pay’i kullanırken herhangi bir masraf yapılmadan alıcı ve satıcı tarafından ödenir.

Başarılı bir ödemenin tamamlanmasının ardından, satıcı, malları alıcıya teslim etmek için yapılandırılmış bir geri arama yapabilir. Ödeme fonları varsayılan olarak satıcının satıcı hesabına yatırılsa da, gösterge panelinde herhangi bir Bitcoin adresine otomatik gönderimler etkinleştirilebilir. Ayrıca tüccarlar, işlemlerini takip edebilir, kazançlarını yönetebilir ve fonlarını istedikleri zaman yerel para birimlerine çevirebilir.

Paxful, bu yeni e-ticaret ödeme entegrasyonunu sunarak, dünya çapındaki tüccarların mal ve hizmetleri için ödeme olarak bitcoin almaları için giriş engellerini azaltıyor. Altı milyon insan dünyanın her yerinde eşler arası bir şekilde bitcoin alıp satmak için Paxful’u zaten kullanırken, tüccarlar artık dünyanın en zor para biçimiyle ödeme almaya başlamak için likit, vesayetsiz bir çözümden faydalanabilir. Ayrıca orta ve uzun vadede Paxful Pay, bitcoin için merkezi olmayan bir mal ve hizmet alışverişini teşvik ederek bitcoin kabulünü daha da artırmaya hazırlanıyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!