featured
Bitcoin Korku Endeksi

Bitcoin boğaları 40 bin dolar seviyesini savunuyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Makroekonomik tehditler Bitcoin ve altcoin fiyatlarında düşüşe yol açarken, analistler 40 bin doların altına gerilemeden endişe ediyor.

Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler, geçtiğimiz gün Ukrayna’daki durumun kötüleşmesi ve Rusya’nın ABD Büyükelçi Yardımcısı Bart Gorman’ı, Biden’ın Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etme tehdidinin “son derece” yüksek olduğunu söylemesinin ardından sınır dışı etmesi gibi olayların ardından düşüşü sürdürdü.

TradingView verilerine göre satış baskısı, Bitcoin’in 40.081 dolara kadar gerilemesine yol açtı. Yeniden gruplanan boğalar, kripto paranın 40 bin doların altına düşmesini engellemeye çalıştı.

Asıl sorun enflasyon

Ukrayna ve Rusya arasındaki durumun etkilerine değinen ExoAlpha CIO’su David Lifchitz, mevcut durumun riskli varlıklara kesinlikle aşağı yönde baskı uyguladığını açıkladı.

Ukrayna-Rusya durumu mevcut durumda manşetleri domine ederken ve küresel piyasalarda güçsüzlüğe yol açarken, Lifchitz “dikkatleri reel faiz oranları/enflasyon sorunundan çekme çabası” da olabileceğini ekledi.

Lifchitz’e göre mevcut çatışma yalnızca birkaç ay sürecekken, enflasyon ise yıllarca sürebilecek bir sorun.

Lifchitz, şöyle açıkladı:

“Bitcoin yalnızca 30 bin-50 bin dolar aralığına geriliyor. 33 bin doların altına veya 48 bin doların üzerine önemli bir kırılma olmadığı sürece, kısa süreli al sat sürecek ve altcoin’ler de bu hareketi izleyecek.”

Anonim Twitter yatırımcısı ‘IncomeSharks,’ Bitcoin’e uzun vadeli bakış açısı sunarak gönülleri biz nebze olsun ferahlatmaya başladı.

Kripto para piyasasının toplam değeri 1,85 trilyon dolar, Bitcoin dominansı ise yüzde 41,7 oldu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!