NFT
featured
bitcoin-boga-kosusu

Bitcoin Boğa Sezonu Yeni Başlıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC), yeni verilere göre 2021 balonunun hala “alt tarafında” yer alırken, Bitcoin boğa sezonun yeni başladığına işaret ediyor. 

Araştırmacı Geert Jan Cap, Bitcoin’in thermocap göstergesinin yükseliş işaretleri verdiğini açıkladı.

Bitcoin yükselişe yeni başlıyor

Thermocap, madenci ve yatırımcıların Bitcoin alıp satmaya ilişkin hareketlerine dayanarak Bitcoin fiyatını takip etmeyi amaçlayan bir göstergedir.

Gösterge, Bitcoin fiyatını belirli bir günde madencilerin birinci günden itibaren elde ettiği blok ödüllerine bölen thermocap çarpanını kullanıyor.

Bitcoin Fiyat Endeksi: 1 Bitcoin Kaç TL? (BTC TL)

Bu işlemin sonucu, belirli bir fiyat noktasında satış yapmanın ne kadar kârlı olduğuyla ve dolayısıyla çeşitli zamanlarda neden fiyat dalgalanmasının sürebileceğiyle ilgili fikir veriyor.

Bir açıklamaya göre thermocap göstergesi, fiyatın şişip şişmediğini gösteriyor ve balon piklerini kıyaslama imkanı sunuyor.

Bitcoin’in thermocap göstergesi 17 Ocak 2021 itibarıyla 17,5 puanda yer alıyor. Gösterge, geçtiğimiz günlerde ise 20 puanda yer alıyordu.

Fiyatın 16 ile 60 puan arasında şişmeye başladığı göz önüne alınırsa, Bitcoin’in bu boğa döngüsünün henüz başında olduğu anlaşılabiliyor.

Bitcoin thermocap göstergesi ve BTC/USD paritesinin grafiği. Kaynak: Geert Jan Cap/ Twitter

Cap, Twitter yorumlarında “2021 balon döngüsünün henüz en başındayız” diye özet geçti.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!