featured

Bitcoin boğa piyasasında sonun başlangıcı olabilir mi?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzun vadeli birikimcilerin (LTH) davranışları incelendiğinde, Bitcoin boğa piyasasının son, aynı zamanda da en yüksek dalgalanmalı aşamasına girmiş gibi gözüküyor.

Mevcut durum, Bitcoin boğa piyasasında sonun başlangıcı olabilir mi?

Bitcoin Boğa piyasası dağılımı başladı

Geçtiğimiz hafta paylaşılan bir tahmine göre ise Bitcoin, ocak ayında 250 bin dolara kadar yükselebilir. Böyle bir durumun yaşanması, stok akış modellerinden birini de geçersiz kılacaktır.

Analist William Clemente tarafından paylaşılan zincir üstü analiz kaynağı Glassnode’un verileri, LTH yatırımcıların net birikimi bıraktıklarını ve coin’lerini elden çıkarmaya başladıklarını gösteriyor.

Boğa piyasası piklerinin karakteristik bir özelliği olan “güçlüyken satış,” LTH birikimlerinde nisan ayından beri ilk azalmayı temsil ediyor.

Clemente, “Uzun vadeli birikimciler zayıfken BTC satın alıyor ve güçlüyken satıyor,” diye özetledi.

“LTH net pozisyon değişiminde 6 aydır ilk kez kırmızı izler gördük. Bu da boğa piyasası dağılımının başladığını gösteriyor.”

2020’nin son çeyreğinde de LTH’ler Bitcoin’in hızlı yükselişinin hemen öncesinde satış yapmaya başlamış ve dağılım pik yaptıktan sonra, Bitcoin 64.900 dolarda rekor kırmadan önce azalmaya başlamıştı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!