featured

Bitcoin balinaları kısa vadede satış yapmayı planlıyor olabilir

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin 47-48 bin dolar bandında çırpınırken, balinalar kısa vadede satış yapmayı planlıyor olabilir.

Zincir üstü analiz şirketi CryptoQuant, 5 Aralık tarihli günlük piyasa güncellemesinde borsalardaki yüksek hacimli hareketlerin yeniden artışa geçtiği konusunda uyardı.

Veriler balinalar satış yapabilir diyor

Borsa balina oranı göstergesine dikkat çeken CryptoQuant, büyük Bitcoin yatırımcılarının kısa vadeli fiyat hareketi konusunda riske girmeyeceği sonucuna ulaştı.

Borsa balina oranı, borsalardaki en büyük giriş ve çıkış hareketlerinin boyutunu toplam giriş ve çıkış ile kıyaslayarak ölçüyor.

Söz konusu gösterge, Bitcoin cumartesi günü 41.900 dolara gerilemeden önce 0,95 pik seviyesinin üzerine fırlamıştı. Gösterge, pazartesi günü aynı bölgeye yükseldi.

Bitcoin BTC Balinaları

CryptoQuant, “Balinalar hala borsalara BTC yatırıyor. Borsa Balina Oranı yine yüzde 95’in üzerine fırladı,” diye açıkladı.

“Alıcı Alım Satım Oranı hala negatif, bu da vadeli işlem piyasasında duyarlılığın olumsuz olduğunu gösteriyor.”

Vadeli işlemler piyasasındaki açık pozisyonlar, geçtiğimiz hafta önemli bir düşüş gösterdi. Bu “temizlenmenin” fiyatı daha fazla düşmekten kurtarıp kurtaramayacağına dair tartışmalar ise sürüyor.

Ünlü analisti  Michaël van de Poppe “Piyasanın büyük çoğunluğunun yalnızca düşüşün sürmesini beklediği bir dönemdeyiz,” diye açıkladı.

“Tıpkı üç hafta önce çoğunluğun aralık ayında parabolik ralli beklediği gibi.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!