featured

Bitcoin ayı piyasası sona erdi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BTC borsa bakiyeleri 4 yılın en düşük seviyelerindeyken Bitcoin ise yeni bir yükseliş trendine başlama sinyali veriyor.

Bitcoin (BTC), yeni makro yükseliş trendine başlamış olabilir.

Temmuz 2022 itibariyle bir yıl veya daha uzun süreden beri hareketsiz durumdaki BTC arz miktarını da içeren en son verilerle ilgili yapılan araştırmalarla beraber bu sonuca ulaşıldı.

Hodl edilen BTC’ler ayı piyasasının bittiğine işaret ediyor

29 Temmuz’da sosyal medya hesabında bulgularını paylaşan Analist Miles Johal’a göre, hodl edilen BTC’deki ‘yuvarlak üst’ oluşumu tamamlanma sürecinde bulunuyor.

Daha önce de defalarca olduğu gibi fiyatın bu duruma tepki vermesi gerekiyor. 

Söz konusu çıkarım, her bir Bitcoin’in en son ne zaman hareket ettiğine göre arzı kıran Bitcoin’in HODL Dalgası metriğinden yapıldı. Bir yıllık HODL şu anda arzın çoğunluğunu yansıtıyor.

Johal’ın paylaştığı grafik, genel arzın  en az bir yıl boyunca sabit kalma oranı ne kadar büyük olursa BTC/USD’nin bir makro dibe o kadar yakın olduğunu gösterdi.

Daha da önemlisi, birikimin durulduğunu gösteren bir yıllık HODL Dalgası’nın yavaşlaması ve ardından bir geri dönüşümün başlaması bugüne kadar her zaman yeni bir uzun vadeli BTC fiyat yükseliş trendinin başlangıcında gerçekleşmişti.

Söz konusu ‘yuvarlak üst’ grafik durumu, Bitcoin’in zaten zemini kaybetmesiyle beraber potansiyel bir umut kaynağı olarak görünüyor.

Johal ayrıca yorumlarda çok az kişinin HODL Dalgaları konusuna dikkatini verdiğini belirtti.

Borsa bakiyeleri 2018’den beri en düşük seviyelerde

Zincir üstü analitik firması Glassdone’dan alınan verilere göre borsalardan Bitcoin çıkarma eğilimi de hâlâ devam ediyor.

Borsa cüzdanlarındaki BTC miktarı ise Mart 2020’den beri yüzde 4,6 azalarak toplam arzın sadeece yüzde 12,6’sını oluşturuyor.

Mart 2020’deki 3,15 milyon BTC’ye nazaran bu rakam şu anda 2,4 milyon BTC seviyesinde bulunuyor. Bu sayı ayrıca Temmuz 2018’den bu yana kaydedilen en düşük rakam.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!