NFT
featured

Bitcoin 23.000 dolara sıçramaya hazırlanıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin BTC/USD paritesinin destek ve direnç bölgeleri arasındaki mesafe günbegün azalıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı, destek ve direnç arasındaki mücadeleden çıkarak, 6 Temmuz Wall Street açılışı öncesi 20.000 doların hemen üzerine erişti.

BTC/USD Paritesi

TradingView verilerine göre, BTC/USD paritesi dar bir işlem aralığına sıkıştı.

Bir önceki güne göre yüzde 6’lık kayıplardan toparlandıktan sonra, emir defteri verilerinde destek ve direncin artık neredeyse yan yana olduğu ortaya çıktı.

Zincir üzeri veri izleme kaynağı Whalemap’e göre, 20.546 ile 21.327 dolar arasında bir dizi balina pozisyonu bulunuyor. Yani bu geniş alan, artık aşılması gereken bir bölgeye dönüştü.

Bu arada alıcıların ilgisi 19.200 dolar civarında kaldı. Bu seviye aynı zamanda BTC/USD paritesinin ikinci çeyrekte 17.600 dolara düşmesinden sonra oluşan balina emirlerinden meydana geliyor.

Popüler yatırımcı Pierre yeni bir tweet attı: “Günlük mum 20.500 doların üzerinde kapandı ve belki sonunda trendi yeniden test edeceğiz.”

Grafikte birkaç hafta önce uyarı gözlenmiş, mayıs ayındaki gibi düşüş süreci için hazırlık yapıldığı ortaya çıkmıştı. Böylece günlük mum (D1) trendi fiyatı yakalayacaktı. Şimdiye kadar aynen böyle oldu. Şimdi uygun bir D1 trend testinin gerçekleşmesini bekliyorum. Sonuncusu 32.000 dolarda olmuştu.

Ekteki grafikte 10 ila 30 gün arasındaki hareketli ortalamalara vurgu yaptı.

Bu haber yayına hazırlanırken 20.200 dolar olan BTC/USD paritesi daha düşük zaman dilimlerinde kritik çizginin hemen altında işlem görüyordu. Ünlü yazar Michaël van de Poppe, güncel seviyenin aşılmasıyla 23.000 dolardaki direncin üzerine çıkmak için ilk hamlenin gelmiş olacağını savundu.

Kripto borsası Voyager Digital’in iflas başvurusu ve kredi platformu Celsius’un çöküşüyle ​​tetiklenen zincirleme reaksiyon domino etkisi meydana getirdi. Yine de sektör haberlerinin BTC fiyat hareketi üzerinde çok az etkisi oldu.

USD rahat nefes aldı

Makro tabloya bakmak gerekirse, Asya piyasalarında Hong Kong’un Hang Seng’i yüzde 1,2 ve Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 1,4 düştü.

ABD doları endeksi (DXY), yirmi yılın yeni zirvelerine ulaştı. Zirvenin hemen altında, 106’nın üzerinde konsolide oldu.

Van de Poppe, “İlk kez DXY değerinde ciddi bir düzeltme ve zirveden sonra böyle bir toparlanma görüyoruz” diye ekledi.

Hisse senetlerinde güçlenme söz konusu. Genel hissiyat aşırı düşüşe işaret etse de önümüzdeki dönemde bu trend devam ederse şaşırmayın.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!