NFT
featured
bitcoin fiyatında

Bitcoin 20.000 dolara düşme tehlikesiyle karşı karşıya

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistler, Bitcoin fiyatında dip seviyenin gözlenip gözlenmediği konusunda fikir ayrılığında.

Bitcoin (BTC) fiyatı, ABD Başkanı Biden’ın borçlanma kararını açıklamasının ardından 40.000 dolar seviyelerine kadar çıkmış olsa da, hafta sonuna girilirken 35.000 dolara kadar geriledi. Trader’lar genellikle hafta sonları yaşanan düşüşlerde alımlarını sıklaştırırlar ancak henüz buna dair net bir hamle gelmemiş gözüküyor.

Öte yandan kurumsal yatırımcıların kripto para birimlerinden vazgeçmedikleri, yatırımlarını koruma yönünde hareket ettikleri gözleniyor. Buna rağmen, 40.000 dolardan aşağı düşen BTC’ye yeteri kadar kurumsal yatırımın gelmemesi ise merak konusu.

Bazı analistler, Bitcoin fiyatı için kurdukları en kötü senaryoda 20.000 dolara kadar düşüş görülebileceğini açıklamış olsa da, teknik analizlerde yukarı yönlü hareketin de yaşanabileceğine dair sinyaller mevcut.

BTC/USDT – Bitcoin teknik analiz

Bitcoin fiyatında yaşanan büyük geri çekilmenin ardından yaşanan kısa soluklu rahatlama rallisi %38,2 Fibonacci düzeltme seviyesinde hesaplanan 41.269 dolar seviyesine ulaşamadı. Aşağı yönelen 20 günlük üstel hareketli ortalama (EMA) (42.125 dolar) ve negatif bölgedeki göreceli güç endeksi (RSI) piyasayı şu anda ayıların kontrol ettiğini gösteriyor.

BTC/USDT paritesine ait günlük grafik. Kaynak: TradingView

BTC/USDT paritesi 34.000 doların altına düşerse, bu gerileme 30.000 dolarlık kritik desteğe kadar uzayabilir. Boğaların bu desteği agresif bir şekilde savunması muhtemel.

Eğer boğalar bu bölgede devreye girer ve yukarı yönlü hareketi başlatırlarsa, ilk hedefleri omuz baş omuz modelinin boyun çizgisine fiyatı çıkarmak olacaktır. Başarılı olurlarsa parite %61,8 Fibonacci düzeltme seviyesinde hesaplanan 48.231 dolara yükselebilir. Böyle bir hareket, paritenin 30.000 dolarda dip seviyeyi yakaladığı ve yukarı yöneldiğini ortaya koyacak.

Tersine, eğer ayılar fiyatı 30.000 doların altına düşürürse, önceki dipten alım yapan trader’ların stop emirleri çalışacağından satışlar yoğunlaşabilir. 28.000 dolarda küçük bir destek bulunuyor, ancak bu da kırılırsa, işte o zaman bir sonraki durak 20.000 dolar olabilir.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!