featured

Binance, Reklam Kampanyasıyla Ukrayna’daki Tüccarları Hedefliyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance’ın bu çalışması Doğu Avrupa’daki tüccarları hedefliyor. Doğu Avrupa ülkesi, gelecek vaat eden bir pazar ve kripto para birimini benimseme konusunda lider olarak biliniyor.

Binance Reklamları Ukrayna’daki Trenlerde ve Arabalarda

Kripto para alım satımı konusunda dünyada bir numaralı borsalardan olan Binance, daha fazla Ukraynalı yatırımcının dikkatini çekmek için ülkede reklam kampanyası başlattı. Şirket kısa süre önce başkent Kiev ve ülkenin en büyük üç şehri olan Kharkiv, Odesa ve Lviv sakinlerine Binance reklamlarını göstermeye başladı.

Ukrayna şehirlerini birbirine bağlayan trenlerde Binance klipleri oynatılıyor. Böylece yediden yetmişe hemen herkese ilk noktadan ulaşılmış oluyor. Youtube’da yayınlanan bir videoda, trenlerin bilgi-eğlence sistemlerinde yayınlanan reklamlar, “Gündüz Blogger, Gece Tüccar” ve “Gündüz Tasarımcı, Gece Tüccar” sloganları altında yayınlanıyor. Reklamlar, taşıtlar arasındaki kripto kullanıcılarını “En İyisine Güven” ve “Topluluğa Katıl”a çağırıyor.

Binance reklamları şehirlerdeki toplu taşıma araçlarında da yer aldı. Kripto haber kaynağı tarafından yayınlanan bir fotoğrafta, Binance logosu ve renkleriyle markalı bir troleybüsün üzerinde “Bugün Troleytle Yarın Geliк ile” yazan bir çıkartma görülüyor. Metin, lüks bir SUV resmine eşlik ediyor ve Gelik, lüks Mercedes-Benz G-Serisi (Geländewagen) için argo bir kelime.

Bitcoin Dostu Ukrayna’daki İlk Kripto İşaretleri Değil

Bu, Ukrayna’nın toplu taşımasının kripto ile ilgili mesajları ilk kez göstermesi değil. Yaklaşık iki yıl önce, Vinnytsia şehrinde bir tramvayda “Bitcoin to the Moon” yazısının yanıp sönen LED işaretleri görüldü. Bitcoin yanlısı panolar, Vinnytsia Transport Company tarafından yerel olarak üretilen yeni bir Vin Way tramvayına monte edildi.

Ukrayna, son birkaç yılda kripto dostu bir hedef olarak ortaya çıktı. Chainalysis, geçen yılki Küresel Kripto Evlat Edinme Endeksi baskısında ülkeyi 150’den fazla ülke arasında birinci sıraya koydu. Kiev hükümeti, bir merkez bankası dijital para birimi çıkarmak için bir proje üzerinde kripto endüstrisi ile birlikte çalışıyor ve Ukrayna Halk Radyosu kısa süre önce Bitcoin’e ayrılmış bir podcast bölümü yayınladı.

2019 yılında, günlük hacme göre dünyanın en büyük kripto borsası, kripto para birimleri ve diğer dijital varlıklar için yasal bir çerçeve oluşturulması konusunda işbirliği yapmak üzere Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı ile bir mutabakat anlaşması imzaladı. Geçen yıl Binance, kullanıcılara banka kartlarını kullanarak Ukrayna Grivnası cinsinden fiat miktarlarını yatırma ve çekme seçeneği sundu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!