featured

Binance, kripto para madencileri için kredi fonu oluşturdu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyanın işlem hacmi açısından en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance, kripto madenciliğini desteklemek için yeni bir fon oluşturdu. Proje kapsamında şirketin, Bitcoin madencileri ve madencilik altyapısı sağlayıcılarına 500 milyon dolarlık fondan kredi dağıtacağı ifade edildi.

Popüler kripto para borsası Binance, kripto madenciliğini desteklemek için 500 milyon dolarlık yeni bir fon oluşturdu. Proje kapsamında; Binance Pool’un, Bitcoin madencileri ve madencilik altyapısı sağlayıcılarına fon içerisinden kredi dağıtacağı ifade edildi.

Konuya ilişkin açıklamada Binance Pool’un, sağlıklı bir dijital varlık ekosisteminin korunmasına yardımcı olma sorumluluğuyla bu tip bir hamle yaptığı vurgulandı.  

Aktarılan detaylara göre; proje, Binance Pool için türünün ilk örneği olacak. Proje ile Binance, hem kamu hem de özel Bitcoin madencilerine borç karşılığı finansman sağlamaya odaklanacak. Bununla birlikte, dünya genelindeki kripto varlık altyapısı şirketleri de proje ile desteklenecek.

Proje kapsamında Binance Pool, 18 ila 24 ay vadeyle toplam 500 milyon dolar değerinde kredi verecek. Kredinin faiz oranları, yüzde 5 ile yüzde 10 arasında değişiklik gösterecek.  

Binance Smart Pool

Öte yandan; Binance Smart Pool, kullanıcıların aynı algoritmayı kullanarak farklı dijital varlıkların madenciliğini yapabilmesi ve daha yüksek kar elde edebilmesi için ‘hash’ oranını otomatik olarak değiştiriyor. “SHA256” algoritmasını destekleyen hizmet, kullanıcıların ‘hash’ oranlarının BTC, BCH ve BSV arasında otomatik olarak değiştirilebilmesine olanak tanıyor.

Yeni kredi projesinin, etkileri devam eden kripto kışı sürecinde taze sermaye desteği arayan kripto madencilerine önemli bir destek sağlayacağı tahmin ediliyor. Pek çok kripto madencisinin, geçen yıldan bu yana faaliyet maliyetlerini karşılayabilmek için teçhizatlarını ya da Bitcoin varlıklarını satmak zorunda kaldığı biliniyor.  

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!