NFT
featured

Bill Gates: “Bitcoin topluma bir şey katmıyor” açıklaması

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Microsoft’un milyarder kurucu ortağı Bill Gates, kripto paralar ve Bitcoin’e hala ısınamamış gibi gözüküyor.

19 Mayıs’ta popüler sosyal medya platformu Reddit’in Bana Soru Sor (AMA) etkinliğine katılan Gates’e kripto paralar hakkındaki fikirleri de soruldu.

Reddit kullanıcısı @btccbt’nin “Bitcoin ve kripto paralar hakkında ne düşünüyorsun?” sorusunu yanıtlayan milyarder, “Bende hiç yok. Değerli bir çıktısı olan şeylere yatırım yapmayı seviyorum,” diye belirtti.

Gates, şöyle devam etti:

“Şirketlerin değeri ne kadar mükemmel ürünler geliştirdiklerine bağlıdır. Kriptonun değeri ise yalnızca birinin diğerinin ne kadar ödeyeceğine karar vermesine dayanıyor, yani diğer yatırımlar gibi topluma bir şey katmıyor.”

Bu açıklama, Microsoft kurucusunun Bitcoin’e mesafeli tutumunu sergilediği ilk söylemi değil. Şubat 2021 tarihli haberine göre Gates, “Bitcoin’im yok. Fiyatında düşüş de beklemiyorum. Bitcoin yalnızca bir çılgınlık veya her neyse o nedenle yükselebilir veya düşebilir. Nasıl ilerleyeceğini öngörecek bir yol bilmiyorum,” diye belirtmişti.

Gates, aynı dönemde Elon Musk’ın şirketi Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık BTC satın almasının ardından, “Musk kadar zengin olmayan” yatırımcılara bir uyarıda da bulunmuştu:

“Ayıracak çok parası olmayan kişilerin bu çılgınlığa çekildiğini düşünüyorum. Bitcoin’in yükseleceğini düşünmüyorum ve genel fikrim şöyle: Elon’dan daha az paranız varsa, dikkatli olmanız gerekiyor.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!