featured

Biden, G-7 Zirvesi’nde Kripto Paralar Hakkında Konuşacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD altyapılarına yönelik saldırılar ve kripto konusunda net bir kuralın olmaması Biden yönetimini ciddi anlamda zorladı. Biden, Londra’da düzenlenen G-7 zirvesinde kripto paralar konusunda konuşma yapacak. Kripto para birimlerinin son zamanlarda ülkedeki hayati kuruluşların başarılı saldırılarına karşı oynadığı rolü tartışacak.

Saldırılardan Sonra Hükümet Harekete Geçti

Son dönemlerde yapılan kripto saldırıları nedeniyle hükümet harekete geçip, acil önlem planı oluşturmaya başladı. Biden, bu konunun da G-7 zirvesinde konuşulması gerektiğini düşünüyor. Salı günü, Et üreticisi JBS, sistemlerine yapılan bir saldırının ardından bir tehdit grubundan fidye talebi aldığını açıkladı. Bu gelişme ve ülkenin en büyük akaryakıt tedarikçisi olan Colonial Pipeline’a yapılan saldırının ardından hükümet harekete geçme kararı aldı.

ABD Hükümeti Basın Sekreter Yardımcısı Karine Jean-Pierre, Beyaz Saray’ın saldırıların yoğunluğunu değerlendirmeye ve sorumlulara kripto para ödemelerini takip etmenin yollarını bulmaya karar verdiğini belirtti.

Beyaz Saray Kripto Sorunuyla Başa Çıkacak

Joe Biden’ın ulusal güvenlik danışmanı olan Jake Sullivan, Beyaz Saray’ın kripto varlıkları ve ABD kuruluşlarına yönelik saldırıların direnci hakkında konuşmak istediğini belirtti.

Sullivan, kripto para biriminin oluşturduğu zorlukla en iyi şekilde başa çıkabilecek planı oluşturmak için çalışmalara başlandığını da belirtti.

Sullivan’a göre kripto para, siber suçlulara başarılı bir fidye ödemesini kolaylaştırmak için önemli bir rol oynuyor. Sullivan şimdiden siber saldırıları ABD hükümeti için “ulusal güvenlik önceliği” olarak etiketledi. Bu yorumlar, firmanın bilgisayar korsanlarının taleplerini fidye olarak 4,4 milyon dolar ödeyerek karşılamak zorunda kaldığı Colonial Pipeline hack olayının ardından geliyor.

Yatırımcıları Korumak İçin Gerekli Önlemler Alınıyor

Bitcoin (BTC/USD), Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65.000$’a ulaşmasından bu yana %44 değer kaybetti. Kripto para birimi, madencilerinin algılanan çılgın yakıt kullanımı nedeniyle birkaç çeyrekte çok fazla tepkiyle karşı karşıya kaldı.

Başkan Biden kripto ve blok zinciri teknolojisi hakkında sessiz kalırken, yönetimi yatırımcılara daha fazla koruma sağlamak için kripto para birimlerini çevreleyen bazı kuralları gözden geçiriyor gibi görünüyor.

Biden ayrıca geçen yıl, yüksek profilli hesapların kontrolünü ele geçiren ve takipçilerinden kripto para isteyen büyük bir hack olayının ardından Bitcoin’e sahip olmadığını itiraf etti. Yönetimi de piyasaya ek kısıtlamalar getirmek istiyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!