featured
Wells Fargo bitcoin fonu

Bankacılık devi, zengin müşterilerine Bitcoin fonu sunacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en eski bankalardan biri olan Wells Fargo, zengin müşterilerine Bitcoin (BTC) kullanma imkanı sunan yeni bir yatırım fonu duyurdu.

Fargo’nun Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler Komisyonu’na (SEC), D formu olarak da bilinen “Menkul Kıymetlerin Muafiyet Bildirimi” isimli dokümanı sundu. Belgede fonun, “FS NYDIG BITCOIN FUND I” olarak adlandırıldığı ortaya çıktı. Anlaşılan o ki, yatırım hizmetleri şirketi NYDIG ve alternatif varlıklar yöneticisi FS Investments ile sınırlı bir ortaklık kuruluyor.

Bildiride, Wells Fargo Takas Hizmetlerinin fona dahil olmak isteyen tüm müşteriler için saklama ve işlem hizmet bedeli alacağı belirtildi. Ayrıca, fonun ilk satışının henüz gerçekleşmediği ve Fargo’nun teklifin bir yıldan fazla sürmesini beklediğini gösteriyor.

New York Digital Investment Group (NYDIG), dolaylı ve doğrudan Bitcoin alımları yaparak BTC odaklı yatırım stratejisi izleyen Stone Ridge Asset Management’a ait.

NYDIG ayrıca, bu yaz yeni bir Bitcoin fonu için JPMorgan Chase ile ortaklık kurdu. Bu, dev bankanın çeşitli müşterilere kripto çözümleri sunduğu altı fondan sadece biri.

Fargo’nun kripto parayla ilgilenişi, varlık sınıfının Wall Street’teki artan popülaritesini yansıtıyor. Goldman Sachs, BNY Mellon, JPMorgan Chase ve Morgan Stanley gibi isimlerin ilgisini çekiyor.

Wells Fargo Investment Institute başkanı Darrel Cronk, bu mayıs ayında gazetecilere verdiği demeçte, kurumun artık kripto para alanının “uygulanabilir, yatırım yapılabilir varlık olmasını sağlayan gelişimini tamamladığını” ve o zamandan beri değerlendirdiğini söyledi.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!