featured

Bakkt, Yeni Visa Banka Kartını Açıkladı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bakkt, müşterilerinin özel Visa kartı ile dijital para birimleri ile gündelik alışverişlerini yapabileceklerini duyurdu.

Birçok Noktada Geçerli Olacak

Şirket tarafından yapılan açıklamada yeni piyasaya sürülen Visa kartları birçok noktada geçerli olacak. Banka kartı, kullanıcıların mağazada veya çevrimiçi olarak Google Pay ve Apple Pay’in kabul edildiği her yerde ürün satın almalarını sağlayacak.

Bakkt İcra Kurulu Başkanı Gavin Michael, Bakkt banka kartının kullanıcılar için satın alma kolaylığı sağlayacağını söyledi ve ekledi:

“Bakkt’ın yolculuğuna devam ederken, her şeyden önce hedefimiz tüketicilere daha fazla seçenek sunmaktır”

Tüm Bakkt Kullanıcıları Karta Başvuru Yapabilir

Bakkt kullanan hemen herkes kart için gerekli başvuruyu yapabilir. Gavin Michael, kullanıcıların satıştan sonra bankalarına havale edilene kadar artık beklemeyeceklerini de sözlerine ekledi. Bunun yerine, satın almak istedikleri ürünü herhangi bir gecikme veya uzun işlemler olmadan satın almak için Bakkt kartlarını kullanabilirler.

Ayrıca bazı ödül müşterilerinin de yakında aynı esnekliğe sahip olacağını belirten Gavin Michael, açıklamasında tüm şirket müşterilerinin Bakkt Card’a başvurabilecekleri ve bunu Bakkt Uygulaması aracılığıyla yapabilecekleri ifadesini kullandı. Kartı onaylanan müşterinin Bakkt App hesabındaki nakit dolar veya kripto para Bitcoin hemen harcanabilecek. Firma, getirdiği bu yenilik sayesinde müşterilerinin hesabında olan Bitcoin’leri herhangi bir yerden dönüştürmesine gerek kalmadan harcamasına olanak tanıyor. Bunun dışında herhangi bir işlem ücreti ödemeden de Bitcoin’e yatırım yapılabilecek.

Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin artan şekilde benimsenmesi, insanların kripto varlıklarını cüzdanlarında harcama isteklerini yoğunlaştırdı. Kuruluş, gerçek dünya harcamalarını etkinleştirdiğini ve kullanıcıların işlem ücreti olmadan Bitcoin’e (BTC/USD) yatırım yapmasına veya elinde tutmasına izin verdiğini söylüyor.

Başka bir gelişmede, Visa ve PayPal, şirket 300 milyon dolar toplarken Blockchain Capital’in yeni girişim fonuna yatırım yaptı. Visa ve PayPal, son zamanlarda kripto pazarına artan ilgiyi karşılıksız bırakmadılar. Ancak her iki şirket de kripto VC konusunda hala daha yeni sayılır. Bazı kripto girişimlerine bireysel olarak yatırım yapmış olsalar da, belirli bir şirketi desteklemek için ilk kez bir araya gelecek olan bu iki kurumun gelecekte ilişkileri merak konusu oldu.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!