NFT
featured

Avustralyalı Senatör, Kripto Düzenlemeler Konusunda Uyardı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avustralya’da Liberal Parti senatörü Andrew Bragg, ülke olarak kripto paralar konusunda daha ileride olmayı amaçladıklarını ancak bunun için getirilen düzenlemelerin yeterli olmadığını savundu. Avustralya’nın kripto varlıkları için daha iyi düzenlemeler yapması gerektiğini iddia etti.

Tüketici Hakları Vurgusu

Ülkedeki hükümet olan Liberal Parti üyesi olan Bragg, Sky News’te katıldığı programda Bitcoin ve altcoinler ile ilgili ticaret hakkında gelecek düzenlemeler hakkında çalışmaları daha ileriye götürmeyi teklif etti. kripto varlık ürünlerinin çoktan çoğaldığını vurgulayan Bragg, Avustralya’nın olumlu bir iş ortamı geliştirme ve tüketici koruma sağlama ihtiyacını vurguladı. Senatör,

“Gerçek şu ki, bu ürünler artık orada, insanlar onları kullanıyor. Rekabet avantajımızı sürdürebilmek ve aynı zamanda tüketicileri korumak için doğru politikaya ve düzenleyici ortama sahip olduğumuzdan emin olmamız gerekiyor.” dedi.

Andrew Bragg, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“İnsanlar dijital varlıkları kullanıyor ve bunu kapsamlı bir şekilde gözden geçirmemiz ve bir teknoloji ve finans merkezi olmak istiyorsak Avustralya’nın ne tür bir politikaya sahip olmak istediğini görmemiz gerekiyor”

Düzenlemelerde ABD, AB ve İngiltere Örnekleri İnceleniyor

Andrew Bragg başkanlığında başlatılan dijital varlık komisyonu için Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve İngiltere örnekleri incelenerek yola çıkış yaptı.  Geçtiğimiz günlerde konu ile ilgili yayınlanan yazıda kapsamlı kripto düzenlemeleri sunmadaki bir başarısızlığın, yatırımları denizaşırı bölgelere çekebileceği ve Avustralya’nın sektördeki rekabetçi konumunu zayıflatabileceği konusunda uyarılar yer alıyor.

Komisyon, geleneksel bankaların eski finansal kurumlarla rekabet eden fintech firmalarına verilen hizmetleri askıya aldığı iddia edilen “bankacılığın kaldırılması” uygulamasına bakacak. Bragg, kripto para birimi ve dijital varlık endüstrilerinin büyümesini baskılamanın geleneksel finansal sistemin çıkarına olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bankaların ve kamu sektörünün bir nevi para birimini çalıştırdığı yerlerde statükoyu yerinde tutmak için bankacılık ve finans sektöründe güçlü bir kazanılmış çıkar var. Bunun Avustralya için doğru olanı olduğundan emin olmak için bunu sorgulamalıyız, çünkü inovasyon gerçekleştiğinde çözüm kapıyı kapatmak değil”

Kaynak: cointelegraph

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!