NFT
featured

Aurora, 90 milyon dolarlık bir token fonu başlattı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aurora, DApp geliştiricilerini çekmek için Proximity Labs ile ortaklaşa 90 milyon dolarlık bir token fonu başlattı.

Near protokolüne dayalı merkeziyetsiz uygulama (DApp)’leri ölçeklendirmek için tasarlanmış Ethereum Sanal Makinesi (EVM) Aurora, 90 milyon dolar değerinde bir token fonu başlattı.

Fon, bugün Proximity Labs ile ortaklaşa başlatıldı ve Near protokolünde merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarını finanse etmeye odaklanacak.

Geliştiriciler ve kullanıcılar arasında kullanılabilirliğe odaklanan DApp platformu Near Protocol, Ethereum’un yükselen bir 1. katman rakibi olmasının yanı sıra akıllı sözleşme yeteneğine sahip ve hisse kanıtı (PoS) konsensüs mekanizması çalıştırıyor.

Finansman, şu anda yaklaşık 90 milyon dolar değerindeki 25 milyon AURORA tokeni tahsis eden Aurora Labs tarafından sağlandı.

Proximity Labs, söz konusu finansmandan sonra fonları yönetmekten ve Aurora’da DApp’ler oluşturmayı hedefleyen geliştiricilere hibe sağlamaktan sorumlu olacak.

Aurora Labs ekibi, token tabanlı finansman yapısının ağdaki etkinliği de artıracağına inanıyor.

Aurora Labs’ın kurucusu Alex Shevchenko, yeni token fonunun piyasaya sürülmesinin Near protokolünde Ethereum uygulamaları geliştiren geliştiricilerin daha çok ilgisini çekeceğine yardımcı olacağını belirtti ve ekledi:

“Aurora DAO, Ethereum ekonomisini Ethereum blockchaininin dışına genişletme misyonunu sürdürüyor. Bu fon, Aurora ekosisteminin geliştirilmesinde kayda değer bir adım ve Proximity Labs’ın bu yolculukta bize eşlik etmesinden dolayı mutluyum.”

EVM, Ethereum işletim sisteminin merkezinde yer alan, işlem yürütme, akıllı sözleşme dağıtımı ve diğer işletim işlevlerinden sorumlu olan ve geliştiricilerin blockchainde DApp’ler oluşturmasına olanak tanıyan blockchain tabanlı bir bilgisayar motorudur.

BNB Chain, Avalanche Chain, Polygon ve Fantom gibi birçok bağımsız blockchain, EVM’yi varsayılan akıllı sözleşme motoru olarak kabul ediyor.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!