featured
Death Cross Nedir

Analistler, Bitcoin için yeterli desteğin bulunduğunu düşünüyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin’in 50 bin dolardan reddedilmesi, analistleri endişelendirmedi ve  yeterli desteğin bulunduğunu düşünüyorlar.

Kripto para ekosisteminde son haftalarda görülen coşku, 26 Ağustos sabahı Bitcoin’in 50 bin dolardan reddedilmesiyle hafifledi. 

TradingView verilerine göre Bitcoin, 50 bin dolar civarından reddedildikten sonra 46.457 dolara kadar geriledi ve daha sonra boğaların kontrolü yeniden ele geçirmesiyle birlikte düşüşü durdurdu.

BTC/USDT paritesinin 1 günlük mum grafiği

En büyük kripto para boğalar ve ayıların savaşı arasında kalmışken, analistler Bitcoin’in perşembe günü gösterdiği fiyat performansı ve BTC’yi nelerin beklediğine ilişkin farklı görüşlere sahip.

Bitcoin fiyatı bir süre düşüş gösterebilir

Ünlü analist Michaël van de Poppe, 50 bin doların kritik öneme sahip bir seviye olduğunu düşünüyordu. Analist, Twitter gönderisinde önemli destek ve direnç seviyelerini açıkladı.

Van de Poppe’a göre Bitcoin, son düzeltmeden sonra bir süreyi daha değer kaybıyla geçirebilir. Yine de analist, 44 bin dolarda önemli bir destek bulunduğunu ve bu desteğin kripto paranın daha fazla değer kaybetmesine engel olacağını düşünüyor.

Analist, mevcut düşüş trendinin son bulması için ise 51 bin dolar seviyesinin geçilmesi gerektiğini ileri sürdü.

Van de Popper, şöyle belirtti:

“Açıkça görülüyor ki ayı piyasasında değiliz, yine de duygular piyasayı ele geçirebilir. Özellikle de Bitcoin 44 bin dolara, hatta 42 bin dolara kadar gerilerse. O zaman ‘uzun vadeli ayı döngüsü’ tartışmalarını görmeye başlayabiliriz.”

46.200 dolar desteği izleniyor

Kripto odaklı veri izleme kaynağı Whalemap, zincir üstü verilerin uzun vadeli ayı döngüsü teorisinin yersiz olduğunu ortaya koyduğunu açıkladı.

Whalemap analistleri, şöyle belirtti:

“Henüz olumsuz düşünmeye gerek yok. Zincir üstü verilere bakarsanız, risk/ödül oranının oldukça pozitif olduğunu görebilirsiniz. 46.200 dolarda yoğun miktarda harcanmamış işlem çıktısı var ve 57.400 dolara kadar pek bir satış baskısı yok.”

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!