featured
btc btc alış emri

Analistin verdiği Bitcoin alış emri endişelendirdi

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa uzmanı Peter Brandt, Bitcoin fiyatının kısa vadede çok daha fazla düşeceğine inanıyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı 23 Nisan’da önemli destek seviyelerini kaybettikten sonra düşüşün sürebileceğine dair iddialar artıyor. Hatta kısa vadede 32.500 dolara kadar gerileme ihtimali bile konuşuluyor.

BTC/USD paritesinde mart ayının başından bu yana görülmemiş gerileme yaşanırken analistler daha düşük fiyattan alım yapma hedefinde.

Deneyimli analist Peter Brandt, Bitcoin’i 32.501 dolardan satın almayı planlıyor

BTC fiyatında görülen düzeltme, piyasaya yeni giren yatırımcıları korkuturken deneyimli isimlerle en doğru tespiti yapanın kendisi olması için çabalıyor.

En büyük kripto para birimi önce 53.000, ardından da 50.000 doları kaybettiği için kısa vadede daha derin düşüş beklentileri arttı.

Deneyimli trader Peter Brandt, dip fiyatı oldukça aşağı koydu. Öyle ki, gönderdiği tweet‘te, 32.501 dolardan satın alma emri verdiğini açıkladı.

Brandt, kısa vadede derin düşüş beklese de uzun vadede Bitcoin’de düşüş eğilimi görülmeyeceğini söyledi. 

Popüler Twitter hesaplarından @Dilutionproof ise dip fiyat için 46.000 dolar seviyesini belirledi. Yatırımcılardan ve büyük hacimli balinalardan gelen emirlerin yanı sıra, Fibonacci seviyesini ele alan uzman isim, ayıların piyasayı çok daha aşağıya çekmekte zorlanacağını söyledi.

Decentrader tarafından paylaşılan piyasa analizinde Philip Swift, “Blockchain üzerinde 47 ila 49.000 dolar civarında çok sayıda zincir üstü satın alma hacmi gözlemledim ve bu fiyat seviyelerine inmemiz durumunda çok güçlü bir destek olarak çalışacağını düşünüyorum” dedi.

“Ek olarak, Bitcoin blockchain kullanıcı sayısında da büyük artışlar görmeye devam ediyoruz ki bu da yükselişe geçti. Bu nedenle, sosyal medyada çok fazla korku olsa da Bitcoin fiyatı konusunda paniğe kapılmaya veya aşırı endişelenmeye gerek yok.”

Borsalara BTC giriş ve çıkışı. Kaynak: Lex Moskovski/ Twitter

Glassnode verilerine göre, Mart 2020’de yaşanan büyük çöküşten bu yana, 24 saat içinde borsalara en yüksek miktarda BTC yatırıldı.

Bu arada, Twitter analisti Rekt Capital açısından bu düzeltme, tüm Bitcoin boğa piyasalarında görülen bir durum. 2017 boğa piyasası sırasında oluşan sürecin bir benzerinin yaşandığını belirtti.

Birinci ve ikinci çeyreklerde BTC/USD paritesinde yaşanan düzeltme kıyaslaması. Kaynak: Rekt Capital/ Twitter

Altcoin’ler gerilese de nakit akışının eli kulağında

Bitcoin geriledikçe altcoin piyasası da büyük satışlar görerek kırmızıya dönüyor.

Piyasa değerine göre en büyük altcoin olan Ether (ETH) hakkında konuşan Swift, “genel olarak Bitcoin’i ‘çok pahalı’ olarak gören yatırımcıların paraları altcoin’lere akar” dedi.

“Belirli altcoin fiyatları BTC’den daha iyi performans göstermesi, Bitcoin hakimiyetinin bir süre düşmesine neden olur.”

Bitcoin, perşembe günü itibarıyla kripto para piyasasının çoğunluğunu kaybetti ve 2018’den bu yana ilk kez %40-50 bölgesine düştü.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!