NFT
featured

Analiste göre BTC bilinmeyen sularda

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin (BTC) fiyatı, Wall Street borsasındaki kötü geçen işlem seansının ardından 19 Mayıs’ta 1.000 dolar daha aşağı indi.

TradingView verilerine göre, BTC/USD paritesi bu yazı hazırlanırken 29.000 dolar civarındaydı ve Bitstamp’ta 28.600 dolara kadar düşüp az da olsa yukarı sıçramıştı.

Parite, Haziran 2020’den bu yana en büyük gün içi düşüşünü görürken, özellikle dikkat çeken S&P 500 ve ABD hisse senetleriyle birlikte geriledi.

Devam eden tartışmalar nedeniyle endeksten çıkarılan Tesla, düşük performansını sürdürdü.

Firmanın CEO’su Elon Musk, sözde Çevresel, Sosyal ve Yönetişim (ESG) kriterlerine bağlı görünen kararın arkasındakileri alenen azarladı.

Twitter’da, “ESG dolandırıcılıktır. Sahte sosyal adalet savaşçıları tarafından silahlandırılmıştır” dedi.

Yatırım devi Ark Invest’in kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, Tesla’yı dışlama kararını “saçma” şeklinde tanımladı.

Enflasyonla mücadele önlemleri piyasada sıkıntı oluştururken kimilerine göre, riskli varlıklar için önümüzdeki aylarda en iyi ihtimalle “konsolidasyon” görülmeli.

Popüler yatırımcı CredibleCrypto, Bitcoin’in 2008 Küresel Mali Krizi sırasında S&P 500 tarafından sergilenen davranışı tekrarladığını kabul etti.

Tahvil piyasaları, merkez bankalarının sıkı finansal hamleleriyle kavramsal olarak fayda sağlarken, Bitcoin yanlısı kaynaklar arasında yatırım inancı azalıyor.

Analist Dylan LeClair, Vanguard’ın Total Bond Market borsa yatırım fonundan (ETF) elde edilen verilere vurgu yaparak, bunu “gerçek zamanlı olarak çöken küresel balon” olarak nitelendirdi.

“Daha da çılgınlaşacak” diye ekledi.

Piyasa yorumcusu Holger Zschaepitz, kripto dışındaki piyasa için “800 yılın en büyük tahvil balonu” ifadesini kullandı.

Bitcoin fiyatında derin düşüş endişeleri sürüyor

Bitcoin açısından kısa zaman dilimlerine bakıldığında, daha derin bir düzeltme yapılmadan önce 30.000 doların üzerindeki potansiyel hareketlere dikkat çekiliyor.

Michaël van de Poppe, “Muhtemelen 29.700 dolara doğru düşüş mümkün. Akabinde 29.300 doları tutabilir miyiz sorusu akla gelecek. Ancak genel olarak hala Bitcoin’de 32.800 ve 34.000 dolara doğru devam ettiğimiz bir daha yüksek dipler görüleceğini düşünüyorum” şeklinde tweet attı.

Bu arada bir diğer yatırımcı Crypto Tony, BTC/USD paritesinin geçen haftaki 23.800 dolara ziyaretinin gerçek dip olmadığını ve daha önemli bir “kapitülasyon” sürecinin gelmesi gerektiği düşüncesini yineledi.

Diğer mesajında, gün içindeki BTC fiyat hareketini “bilinmeyen bölgede seyahat” olarak tanımladı.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!