featured
altcoin hareketi

Analist iddialı konuştu: Altcoin’ler tarih yazacak

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yatırımcı risk toleransını değerlendiren analist, altcoin piyasasında büyük hareketin başlayacağını iddia etti.

Bitcoin (BTC) ve piyasa değerine göre ikinci büyük kripto para birimi olan Ether (ETH) tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru ilerlerken, altcoin piyasasında büyük bir yükselişin kapıda olduğu yorumu geldi.

2 Nisan tarihinde YouTube üzerinden piyasa değerlendirme videosu paylaşan analist Rekt Capital, “altcoin piyasasının tarih yazmak üzere olduğunu” savundu.

2014 yılından bu yana altcoin piyasasının toplam değeri üzerinden değerlendirme yapan analist, 2017-2018 yılları arasındaki ivmeli yükselişin, 2021 itibarıyla bir kez daha görülebileceğini söyledi.

Analiste göre, büyük altcoin yükselişi an itibarıyla başladı, hatta her gün yeni bir rekor daha kırıyor.

Altcoin’ler tarih yazmaya başladı bile

Toplam altcoin piyasası değeri grafiği. Kaynak: YouTube / Rekt Capital

Yaptığı değerlendirmede, 2014’ten 2017 yılına kadar toplam altcoin piyasa değerinin yatay sayılabilecek biçimde ilerlediğini vurguladı. Yaklaşık 1.092 gün süren birikim sürecinden sonra aniden altcoin piyasa değerinin yükseldiğini söyleyen yorumcu, 392 günlük yükselişle rekor kırıldığını anlattı.

2018 yılında görülen zirvenin ardından düşüşe geçen fiyatlar, altcoin piyasa değerini de geriye çekti. Ancak grafikte de görüldüğü üzere, tıpkı 2014-2017 aralığında olduğu gibi, 2018-2021 yılları arasındaki 1.134 günlük birikimin ardından yükselişin yeniden başladığı iddiası ortaya atıldı.

Analistin ifadesine göre, 2021 yılının ilk aylarında net biçimde görülmeye başlanan altcoin piyasasındaki değer artışı, daha büyük fiyat yükselişlerinin habercisi.

Dallas Mavericks’in ortağı milyarderMark Cuban, Merkeziyetsiz finans (DeFi) ve NFT’lerin (non-fungible token) büyümesiyle kripto para konusunda heyecanlandığını belirtmiş, “Akıllı sözleşmeleri (smart contract) ve merkeziyetsiz yapıları sayesinde sorumlu kimse olmadan yönetilmeleri” sayesinde altcoin piyasasının ezber bozduğunu söylemişti.

Kripto para akış döngüsü

Rekt Capital isimli analist, kripto para piyasasında dolaşan paranın hareketine de açıklık getirdi. Başlangıç noktasının genellikle Bitcoin olduğunu söyleyen analist, yatırımcıların hedefledikleri kârı alamadıklarında alternatiflere yöneldiklerini belirtti.

İtibari para birimlerini ilk olarak Bitcoin’e dönüştüren yatırımcıların, alternatif olarak en yüksek piyasa değerine sahip altcoin’leri ele aldıklarını söyledi. Ardından ortalama piyasa değerine ve en sonunda da düşük piyasa değerine sahip kripto para birimlerine yatırım yaptıklarını savundu.

Bu yatırım yolunun sadece yüksek kâr elde etmek için değil, aynı zamanda risk toleransını da ayarlamak için izlendiğini vurguladı. Bitcoin üzerinden kâr alan yatırımcının, daha fazla risk alabilir konuma geldiğini ve giderek yüksek riskli varlıklara yöneldiğini açıkladı. Döngünün sonunda ise altcoin’lerde biriken paranın önce Bitcoin’e ardından da itibari para birimlerine dönüştüğünü söyledi.

Analiste göre içinde bulunduğumuz dönem, altcoin piyasasının yükselmeye başladığının ilk işaretlerini veriyor. 2017 ila 2018 arasındaki parabolik yükselişin bir benzerinin daha yaşanıp yaşanmayacağını ise zaman gösterecek.

Tarafımızdan yapılan haberle, Ether için fiyat hedefleri artık her zamankinden yüksekte. Bir sonraki hedef 2.600 dolarda. Sonra ise 5.000 ve hatta 10.000 dolar bile hedefler arasında.

kaynak: cointelegraph

İçeriklerimiz hepsi otomatik bot ve manuel paylaşım ile aktarım sağlanır. Hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi ve öneri değildir., Kripto sektöründe alacağınız karar ve sorumluluk tamamen kullanıcıların kendisine aittir., Kripto ve finans söktürünün büyük bir risk olduğunu sakın unutmayınız bu uyarıları dikkate almanızı tavsiye ederiz. Sektörü araştırmanızı tavsiye ederiz. Proje yatırımlarını çok iyi araştırmanızı tavsiye ederiz.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!