featured
altın-ethereum-bitcoin

Altın Öldü Mü?

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mark Cuban, Peter Schiff’i Ağır Bir Şekilde Eleştiriyor: Altın Öldü, Vakit Bitcoin ve Ethereum Vakti

Mark Cuban, hiçbir zaman Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimlerinin tutkunu olmadı, ancak son zamanlarda diğer Shark Tank yatırımcılarının izlediği yolu takip ettiği ortaya çıktı.

Şaşırtıcı bir şekilde Cuban, son zamanların yükselen teknolojisini savunmaya başladı ve dijital varlığa karşı çıkan Altın böcek Peter Schiff’e, değerli metalinin artık Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerinin altında yavaş yavaş ölmekte olduğunu söyledi.

Milyarder Shark Tank Yatırımcısı, Peter Schiff’e Kripto Paralar Hakkında Ders Veriyor

Uzun zamanların Altın Böcek’i Peter Schiff’in Twitter hesabından elde ettiği her fırsatta kripto para birimlerini yerin dibine vurması gayet olağan bir durum. Hatta geçmişte kendi oğlunu Bitcoin satın aldığı için suçladığı biliniyor – bu, sevgili yaşlı Peter’ın ne kadar yanıldığını kanıtlayan bir yatırım.

Schiff, varlık sınıfına girmek için yeni bir fırsatı değerlendirdi, Wall Street’teki “akıllı yatırımcıların” Bitcoin ve diğer dijital varlıkları satın alacak kadar “aptal” olmasına şaşırdığını ifade etti, ancak bunun sonucunda milyarder yatırımcı ve girişimci Mark Cuban’dan sert bir cevap aldı.

Cuban, Schiff’e, gelişen teknolojinin arkasındaki cazibeyi açıklamak için “yardım” teklif ederek karşılık verdi. Cuban’a göre altın bir değer deposu olarak ölüyor, çünkü altın toplumun mevcut veya gelecekteki ihtiyaçlarını karşılamak için günün şartlarına adapte olamıyor. Ancak öte yandan Bitcoin ve Ethereum bunu yapabilecek güçte.

Altın Neden “Ölüyor?”, Mark Cuban Neden Bitcoin ve Ethereumu Desteklemeye Başladı?

Kendini sıfırdan yaratarak teknoloji devrimleri hakkında engin bilgilere ulaşan Mark Cuban, kripto için mevcut kullanım durumlarının sadece “kavram kanıtı” olduğunu ve ilerlemelerin önümüzdeki yıllarda varlık sınıfını değiştireceğini söylüyor. Bu sırada altın ise hep yerinde sayacak.

Bu teknolojilerin son birkaç yılda geliştiği gerçeği, Shark Tank yatırımcısını ve meslektaşlarını Bitcoin ve Ethereumu desteklemeye ikna eden şey oldu.

Cuban, yakın zamanda NFT’lere hayranlık duymaya başladı. Robert Herjavec, teknolojinin uzun vadeli geleceğine en fazla güven duyan kişilerden biri ve büyük bir iş adamı olan Kevin O’Leary bile servetinin bir kısmını Bitcoin ve Ethereum’a yatırdı.

Her geçen gün büyük servet yatırımcıları; kripto para biriminin kalıcı gücüne daha fazla ikna olarak, sermayelerini de bu varlık sınıfına daha fazla yatırım yapmak için kullanıyorlar. Öte yandan altın, her zaman olduğu halini koruyor ve böyle kalmaya da devam edecek.

Belki de Peter Schiff yatırımcıları neden kripto almamaları gerektiğine ikna etmeye çalışmak yerine, ölmekte olan değer depolarını – altını – neden satmamaları gerektiğine daha fazla odaklanmalıdır.

Haberlerimizi Twitter, Facebook, Instagram hesaplarımızdan ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Nexo

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

İlk Bitcoin Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!