a
r
r

Altcoin DOGE’den Şaşırtan Performans

WallStreetBets’in hedge fonlarında yaşadığı artış, Dogecoin fiyatı saatler içinde %90 oranında artmasına katkıda bulundu.

WallStreetBets’in hedge fonlarında yaşadığı artış, Dogecoin fiyatı saatler içinde %90 oranında artmasına katkıda bulundu.

Dogecoin, bazıları viral TikTok videoları veya Elon Musk’tan tweet’leri içeren bir dizi nedenden dolayı ana akım medyada yer aldı. Aslında, Elon Musk alışılageldiği gibi partiye katılmaya karar verirse, yukarıda bahsedilen artış devam edebilir.

WallStreetBets ve Dogecoin

WallStreeBets’in adı, son zamanlarda GME’yi [GameStop] özlemiş olan bir grup “üye” olarak ana akım medyada görülmeye başladı. Bu durum, GME’nin hisse senedi fiyatlarının bir haftada %880’in üzerinde artışına da eşlik ediyor.

GME hisselerindeki artışla ilgili ilginç olan şey, tüm GME short pozisyonlarının merkezinde olduğu bildirilen bir hedge fonu olan Melvin Capital’in short pozisyonunu tamamlamış olmasıdır. Bu sadece milyarlardaki kayıplara katkıda bulunmakla kalmadı, aynı zamanda fiyata da etki etti.

GME hisse senetleri üzerinden yaşanan artışın gözümüzün önünde ortaya çıkmasıyla, ekran adında “WSB Chairman” adlı bir Twitter kullanıcısı tweet attı.

Bu tweete, piyasanın kripto para birimi meraklılarının çoğundan gelen yanıtl verildi. Buna göre, birçok kişi farklı altcoinleri öne çıkarmaya başladı. Bununla birlikte, bu altcoinler arasında, Dogecoin yüzeye çıkan ve partinin en çok dikkatini çeken koin oldu.

Sonuç? Dogecoin, yazı yazılırken 90 dakika içinde %90 arttı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

HIZLI YORUM YAP

r
r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.